Herní telefony řady Red Magic od čínské značky Nubia (tedy ZTE) patří k tomu nejlepšímu na trhu. A zatím poslední generace Red Magic 7 Pro se představila světu v polovině února. Jak už je ale zvykem, tak se dočkali jen čínští fanoušci a zbytek světa si tak musel počkat. A to až do poloviny dubna, protože právě dnes se tato novinka oficiálně představila na globálních trzích. Včetně toho evropského, takže budou mít šanci na objednání i zájemci u nás.

Globální verze Red Magic 7 Pro je v podstatě zcela shodná s tou čínskou, ale určitě neublíží si projít hlavní parametry. Základem je samozřejmě parádní 6.8-palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením a hlavně 165 Hz obnovovací frekvencí. A je opravdu našlapaný high-end parametry, ať už jde o 10-bitové barvy, DC dimming, 100 % DCI-P3 gamut a další. Dále pak třeba integrovaná čtečka otisků v displeji a také kuriózně měření srdečního tepu.  Hráči pak také ocení 960 Hz dotykovou samplovací frekvenci. Nebo specializovaná herní “trigger” tlačítka nebo vylepšené audio díky čipu Red Core 1 a DTS:X Ultra reproduktorům.

Špičkový výkon s pomalejším nabíjením

Nutný je samozřejmě ale také maximální výkon, o který se stará procesor Snapdragon 8 Gen 1. Nouze není ani s kapacitou pamětí, kde čísla šplhají až na 16 GB RAM a 512 GB úložiště. S virtuální RAM se tak dohromady můžeme dostat až na 22 GB. Pokročilý systém chlazení je také nutností a jeho součástí je třeba i RGB větráček s až 20.000 otáčkami. Kapacita baterie je 5000 mAh a jedinou změnou oproti čínské verzi je jen 65W nabíjení oproti 135W. Škoda. Fotoaparát je trojitý s kombinací 64 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro, případně 16 Mpx selfie snímač.

Za kvalitu se ale platí

Ceny v Evropě pak budou začínat na 799 eurech za základní verzi, tedy 16GB+256GB GB. Vyšší 512GB verze v průhledném designu pak teoreticky vyjde na 899 euro. Oficiální evropské stránky zatím nemají ceny potvrzeny, stejně jako datum reálné dostupnosti. Ale je možné se už upsat mailem k extra 10 eurové slevě.