Společnost Samsung má už letos za sebou představovačku svých vlajek Galaxy S22 a také je na trhu i několik telefonů z produktové řady Galaxy A a Galaxy M. Je proto možná správný čas podívat se na to, zda se letos dočkáme i hodinek ze série Galaxy Watch. Jihokorejský výrobce je totiž s železnou pravidelností každým rokem uvádí a každým rokem jsme se s novou generací hodinek dočkali několika vylepšení. Například loňské modely Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic byly výrazně upgradované. A proto doufáme, že něco takového najdeme i u letošních Samsung Galaxy Watch 5 Pro, které se prý také připravují.

Pokud bychom vycházeli z loňského termínu představení chytrých hodinek Samsung, máme před sebou ještě hodně času. Hodinky totiž debutovaly v srpnu/auguste. To ale neznamená, že se o ně už nyní nemohou zajímat tipaři na stránkách SamMobile. Ti odhadují, že letos Samsung k modelům Galaxy Watch 5 a Galaxy Watch 5 Classic přidá i model Samsung Galaxy Watch 5 Pro.

Odhadované specifikace hodinek Samsung Galaxy Watch 5 Pro

O hodinkách společnosti Samsung můžeme obecně říci, že mají velmi slušné parametry i design. Snad jedinou vadou na kráse je akumulátor s poměrně nízkou kapacitou. Ta se samozřejmě odráží na výdrži chronometrů. Tipaři ale tvrdí, že letošní model Galaxy Watch 5 Pro tento neduh odstraní. Bude totiž mít větší baterii a konkrétně zmiňují kapacitu 572 mAh. A to je celkem slušný nárůst ve srovnání s loňskými modely, které mají 247 mAh a 361 mAh akumulátory. Pokud si tedy uživatelé nezapnou všechny funkce, mohou hodinky nabíjet až po 48 hodinách používání.

Co se týče dalších specifikací, můžeme u hodinek Samsung Galaxy Watch 5 Pro čekat i operační systéme Wear OS společnosti Google. Hodinky půjdou i letos na trh v několika velikostech, konkrétně 40 mm, 44 mm a 46 mm. Tady se ve srovnání s loňskými hodinkami zřejmě nic nezmění. Každopádně tipaři upozorňují i na to, že vydání verze Watch 5 Pro doposud není potvrzené, a to i přesto, že chronometr Samsung s kódovým označením SM-R925 prošel jihokorejskou certifikací. A mělo by se prý jednat právě o model Pro. Berme proto výše uvedené informace s rezervou.