Opakovat, že značka Realme je dravou štikou v segmentu chytrých telefonů by bylo nošením dříví do lesa. Má na svém kontě několik velmi populárních řad a patří mezi ně i série Realme Q. Opět zde najdeme dobře vychytaný poměr cena/výkon. Vzpomeňme například na telefony Realme Q2 vydané v roce 2020, kterých se po uvedení na trh prodalo přes 1 milion kusů. Stejně tak a snad i lépe na tom byla řada Q3. Těchto telefonů se prodalo dokonce přes 2 miliony kusů. A letos se můžeme těšit na řadu Q5. Jako vždy zafungovala pověrčivost a výrobce v pojmenování série vynechal číslo 4. V souvislosti s touto řadou se hovoří i speciální edici Realme Q5 Pro x Vans.

Co nabídne edice Realme Q5 Pro x Vans

Asi všichni známe firmu Vans, která vyrábí volnočasovou obuv. A právě jejich populární „šachovnicové“ tenisky byly inspirací pro design chystaného telefonu. Šachovnice se proto objeví na zádech telefonu, která jsou zřejmě skleněná. Upoutávku na edici Realme Q5 Pro x Vans najdeme na Twitteru, ale tipař nezmiňuje žádné podrobnosti o parametrech telefonu. Když se ale podíváme na zadní panel telefonu, nápadně připomíná model s označením Realme RMX3372, který nedávno prošel certifikací Tenaa a podle tipařů jde o telefon Realme Q5 Pro. Rozdíl je snad jen v počtu snímačů hlavního fotoaparátu.

Navíc se čínském Weibo chlubí hlavní produktový manažér Realme úžasnými prodeji řady Realme Q3 a k tomu nenápadně naznačuje, že letošní řada Q5 dostane velmi rychlé nabíjení. Konkrétní výkon neuvádí, ale ze snímku můžeme dedukovat, že jde o nabíjení s výkonem 80 W. Co se týče dalších parametrů můžeme předpokládat, že i u speciální edice Realme Q5 Pro x Vans budou podobné jako u klasického modelu Q5 Pro.

Je to 6,62 palcový AMOLED displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Jako procesor výrobce použil Snapdragon 870 spárovaný s 8/12 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. Dále je to primární 64 MPix snímač hlavního fotoaparátu, 16 MPix selfie kamera, baterie s kapacitou 5000 mAh a nebo reproduktory s podporou Dolby Atmos. Tipaři odhadují, že řada Realme Q5 může být uvedená ještě v tomto měsíci.