Společnost OnePlus, jak známo, spadá do skupiny BBK Electronics. Navíc loni se spojila se společností Oppo v rámci vzájemného využívání technologií a jejich vývoje. V praxi to pro nás, koncové uživatele znamená, že u všech produktů, které na trh posílají společnost z BBK Electronics, mají podobné vychytávky a mnohdy i design. Ostatně podobně funguje i společnost Xiaomi se svými sub značkami Redmi a Poco. Letos si asi tento trend propojení a rebrandingu nejvíce uvědomíme právě u společnosti OnePlus, která ještě donedávna svým způsobem i v rámci BBK platila za solitéra. Rebranding se letos nejvíce projeví u telefonů střední třídy, které najdeme v produktové řadě Nord. Třeba chystaný model OnePlus Nord CE 2 Lite má být přeznačený telefon Realme V25. Ale údajně se dočkáme i modelu OnePlus Ace, který prý také nebude úplný originál.

Pamětníci si jistě vzpomenou, že společnost Oppo ještě před pár lety vydávala telefony ve své produktové řadě Ace. Poslední z nich, Oppo Ace 2, se objevil na trhu v roce 2020 a pak Oppo tuto řadu ukončilo. Zdá se, že letos dojde k její reinkarnaci, ovšem pod křídly společnosti OnePlus. Je jistě zajímavé, že provozní ředitel OnePlus už telefon OnePlus Ace používá a posílá z něj na čínské Weibo své příspěvky. Také tipař Digital Chat Station informuje o nové produktové řadě OnePlus Ace. A dokonce tipař, který si říká WHYLAB, na Weibo zveřejnil první snímky tohoto telefonu a také některé z jeho specifikací.

 

Co říkají tipaři o telefonu OnePlus Ace

Tipaři tvrdí, že telefon OnePlus Ace má kódové označení PGKM10 a půjde o stroj s parametry střední třídy. K tomu ještě dodejme, že telefon s tímto označením prošel nedávno certifikačním řízením 3C. Certifikace potvrdila baterii s kapacitou 4500 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 150 W. Dále prý můžeme očekávat 6,7 palcový AMOLED displej s rozlišením 2412 × 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz.

 

Zařízení údajně pohání procesor Dimensity 8100, který má i nedávno vydaný telefon Realme GT Neo 3. Jak na tom bude chystaný telefon OnePlus s paměťovou konfigurací zatím tipaři neuvádějí. Naopak se zmiňují o foto výbavě, kdy hlavní fotoaparát dostane primární senzor Sony IMX766 s 50 MPix a podporou OIS. Prý ho doplní 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix senzor. Přední kamera má 16 MPix. Pokud se vám tyto specifikace zdají povědomé, máte pravdu. Má je i již zmíněný Realme GT Neo 3. Ale pozor, o stejných specifikacích a zřejmě i o designu se tipaři zmiňovali i u chystaného modelu OnePlus 10R. A samotný výrobce nepotvrdil ani přípravy modelu 10R a ani přípravy modelu Ace. Je ale jisté, že telefon s procesorem Dimensity 8100 chystá.