Do trojice novinek z dnešní představovačky čínské značky Vivo zbývá doplnit už jen třetího mušketýra. Po ohebném Vivo X Fold a designovém Vivo X Note se tak dostalo i na jejich tabletového sourozence. Vivo Pad je špičkovým tabletem s parádními parametry, který se orientuje primárně na produktivní činnost. Ale to neznamená, že se bojí i multimediálního využití. Každopádně jde o skvělý kousek, u kterého ale opět netušíme, zda se podívá i mimo čínské břehy. Rozhodně bychom se nezlobili.

Vivo Pad nabízí velký 11-palcový displej a jde o výborný OLED panel s rozlišením 2560 x 1600 pixelů. Navíc samozřejmě i se 120 Hz obnovovací frekvencí. Displej podporuje i ovládání stylusem, přičemž firemní Vivo Pen nabídne hned 4096 úrovní přítlaku. Vedle přední 8 Mpx selfie kamerky je také 3D ToF senzor jako malá specialitka. Celokovové zpracování je také parádní a při tloušťce pouhých 6.55 mm se dostaneme jen na 498 g váhy. K dispozici je je pouzdro s vestavěnou klávesnicí a trackpadem, případně vysouvací nohou.

Vivo Pad

Tenoučké monstrum

Výkonu bude také poměrně dost, protože tablet má uvnitř Snapdragon 870 spolu s 8 GB RAM a 128 GB nebo 256 GB vnitřní paměti. Baterie je také velmi solidní s 8040 mAh kapacitou a podporou 44W rychlo-nabíjení. Ošizena není ani audio stránka věci, protože Vivo Pad má hned čtveřici reproduktorů s Dolby Atmos. Příjemným překvapením je i USB Type-C port, protože jde o USB 3.2 Gen s 5 Gbps rychlostí přenosu. Není tak problém připojit ani externí displej, až do 4K rozlišení se 60 Hz. Další konektivita pak zahrnuje 3.5 mm jack, Wi-Fi 6, Bluetooth nebo NFC. Systémem je pak nově upravený Origin OS HD.

Výborná čínská cena

A jak jsou na tom ceny nového tabletu ? Velmi slušně, protože 8GB+128GB verze jde do prodeje v přepočtu jen za 390 dolarů. Za vyšší 8GB+256GB variantu si pak připlatíte na 470 dolarů. Ale pravděpodobně bude nutné ještě započítat výdaje na stylus Vivo Pen (55 dolarů) a obal s klávesnicí (32 dolarů). Z barev je pak na výběr modrá, černá a bílá.