I když hlavní pozornost veřejnosti byla na dnešní představovačce upřena na premiéru ohebného modelu X Fold, tak to zdaleka nebyla jediná novinka dne. Představil se nám totiž třeba nástupce designové řady NEX. Tím není nikdo jiný než Vivo X Note, které má s ohebným sourozencem už na první pohled mnoho společného. Jak po designové stránce, tak i výbavou, protože najdeme opravdu mnoho velmi společných prvků. Takže pokud toužíte po high-end novince s puncem Vivo a nechcete ohebný model, tak je tu pro vás X Note.

Displej je opravdu masivní už na první pohled, protože jde o 7-palcovou úhlopříčku. Opět jde také o parádní E5 LTPO AMOLED s QHD+ rozlišením (3080 x 1440 pixelů) se 120 Hz a 1500 nity maximálního jasu. Poměr stran je nestandardním 21:10, ale tvůrci se dušují, že jde o ideální poměr pro multimediální potřeby. Samozřejmostí je také znovu A+ hodnocení do DisplayMate. Novinkou je také obří ultrasonická čtečka otisků prstů, která klidně zvládne číst dva otisky vedle sebe. Což ještě výrazně zvedne zabezpečení. A na boku po vzoru OnePlus skvělé „šoupátko“ Alert Slider.

High-end se vším všudy

Uvnitř pak nemůže být nic jiného než Snapdragon 8 Gen 1, ale znovu v upravené verzi s bezpečnostním SPU čipem. Doplní jej pak až 12 GB RAM a až 512 GB vnitřní UFS 3.1 paměti. Součástí čipsetu je tak i ko-procesor Vivo V1 pro zpracování fotografií. Nový systém chlazení s odpařovací komorou (47,132 mm²) a grafitovou vrstvou pak snad udrží čipset pod kontrolou. Baterie s kapacitou 5000 mAh je solidní, ale podobně obří displej by možná užil ještě větší. Každopádně dostaneme i 80W klasické a 50W bezdrátové nabíjení, nebo systém Android 12.

Dokonalost s puncem ZEISS

Fotoaparáty Vivo X Note jsou také zcela špičkové a na první pohled připomínají sestavu z X Fold. Liší se ale hlavním senzorem, kterým je 1/1.3″ 50 Mpx Samsung GN1 s f/1.57, 1.2µm nativními pixely a OIS. Doplní ho 48 Mpx ultra-wide se 114° záběrem, 12 Mpx Sony IMX663 s 2x zoomem a 47 mm čočkou nebo periskopické telefoto s 5x optickým a 60x digitálním zoomem, či OIS. Samozřejmě nemůže chybět ani punc legendární značky ZEISS. Selfie kamerka je v „průstřelu“ displeje a mělo by jít znovu o 16 Mpx senzor.

Vivo X Note

Do prodeje zamíří Vivo X Note v Číně už 15. dubna a na výběr bude z černé, modré a šedé varianty. Všechny budou mít také luxusní zpracování zad s napodobeninou kůže. Bohužel asi znovu půjde jen o model pro čínský trh, i když třeba ještě firma překvapí. Ceny telefonu začínají na 942 dolarech (8GB+256GB) a šplhají přes 1020 dolarů (12GB+256GB) až na 1100 dolarů (12GB+512GB).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.