Novinky mých (ex) favoritů OnePlus v posledních dnech opět plní internetové stránky. K těm nejzajímavějším pak určitě patří určitě spekulace ohledně jejich premiérového ohebného telefonu. Ten by se teoreticky mohl stát globální verzí OPPO Find N mateřské firmy, pod kterou jak známo OnePlus spadají. To je ale pravděpodobně stále ještě hudba vzdálené budoucnosti a dubnová realita tak bude zcela jiná. Každopádně bychom se ale velmi brzy měli dočkat další várky novinek. Protože další velká firemní představovačka byla naplánována na 28. dubna. A co nám na ní prý předvedou ?

Podle všeho toho nebude málo, protože se spekuluje hned o trojici novinek. Konkrétně pak o telefonech OnePlus 10R, OnePlus Nord CE 2 Lite 5G a sluchátka OnePlus Nord Buds. Sice tato trojice nebyla oficiálně potvrzená, ale teaser plakátek tomu alespoň vzdáleně odpovídá. Nezdolní optimisté by mohli čekat možná ještě základní verzi OnePlus 10 nebo OnePlus 10 Ultra, ale to už vyžaduje opravdu pořádnou dávku snění. My se tak prozatím spokojíme se skromnějšími sny.

představovačka

Tři OnePlus mušketýři

OnePlus 10R bude podle všeho v podstatě jen přeznačená variant Realme GT Neo 3. Jeho výbava se také až příliš nebezpečně podobá dnes spekulovanému OnePlus Ace, takže asi půjde o jeden a ten stejný model. Že by šlo o rozlišení globální a indické verze ? Podobné vysvětlení se přímo nabízí a je velmi reálné. Každopádně jde o velice slušně vybavený telefon vyšší střední třídy. Ten má například 6.7-palcový FullHD+ AMOLED displej se 120 Hz, nebo 4500 mAh kapacitu baterie se 150W nabíjením. Případně i 50 Mpx hlavní senzor fotoaparátu s optickou stabilizací.

To OnePlus Nord CE 2 Lite 5G je skromnějším kouskem. Ke štěstí mu stačí jen procesor Snapdragon 695 a 6.58-palcový FullHD+ IPS displej s 90 Hz. Zase ale bude určitě výrazně levnější. Nu a třetím do party jsou pak sluchátka OnePlus Nord Buds. Půjde vůbec o první TWS sluchátka rodiny Nord a jediným známým parametrem je 41 mAh baterii a 480 mAh nabíjecí box. Představovačka je v Indii, takže jjsou možná veškeré tyto kousky jen regionální. Počkáme a uvidíme.