Přestože v posledních letech vězíme v globálním nedostatku čipů, neznamená to, že se výrobci zcela vzdali vývoje nových procesorů. Jak Qualcomm, tak MediaTek a samozřejmě i Samsung pracovali a pracují na nových čipsetech. Asi není potřeba připomínat vlajkové procesory Snapdragon 8 Gen1, Dimensity 9000 a Exynos 2200, které svádějí bitvu o ten nejlepší výkon. Čipy společností Qualcomm a MediaTek jsou v podstatě na srovnatelné úrovni, ale procesor společnosti Samsung za nimi pokulhává. Zároveň musíme podotknout, že všichni tři výrobci procesorů své produkty nabízejí i třetím stranám. Tedy všem výrobcům chytrých telefonů, kteří o ně projeví zájem.

To se ale může v budoucnu změnit. Alespoň u společnosti Samsung, která sice nyní také posílá své procesory Exynos volně na trh, ale přece jen o ně není takový zájem jako o čipsety společností Qualcomm a MediaTek. Možná i proto se Samsung rozhodl pro vývoj a výrobu vlastních procesorů, které ale použije výhradně pro své telefony Galaxy.

Samsung procesory výhradně pro telefony Galaxy

To, že Samsung vyvíjí vlastní procesory pro telefony Galaxy není jen tak nějaká spekulace tipařů. Nedávno to totiž na jihokorejských stránkách iNews24 potvrdil šéf mobilní divize Samsungu, pan Tae Moon Roh. Jde jednoznačně o významný krok jihokorejského producenta čipsetů. Zákulisní informace totiž naznačují, že divize System LSI, která čipy vyrábí a divize Mobile eXperience (MX) pro mobilní telefony spolu příliš dobře nekomunikují a nespolupracují. Dokonce se proslýchá, že divize MX je stavěna na stejnou úroveň jako ostatní zákazníci, kteří si procesory chtějí koupit.

Na vývoji procesorů tedy Samsung pracuje, ale je víc než jisté, že pro komerční využití nebudou připraveny letos nebo v příštím roce. V telefonech Galaxy se proto v dohledné době budeme stále potkávat i s čipsety Qualcomm a dokonce i MediaTek. Posledně jmenované procesory prý najdeme v části telefonů Galaxy S22 Fan Edition. Dokonce není vyloučeno, že je využijí i vlajkové telefony Galaxy S23. Ostatně úvaha na toto téma se objevila na začátku tohoto měsíce a vůbec nevypadá nereálně.