Společnost ZTE, potažmo její sub značka Nubia, hned po vydání procesoru Snapdragon 8 Gen1 hlásila, že chystá rovnou tři vlajkové telefony s tímto čipsetem. Všechny tři stroje jsou už na trhu, tedy alespoň na tom čínském. V únoru/februári tam došlo na uvedení herních telefonů řady Red Magic 7 a Nubia Z40 Pro byla představena krátce po nich. Následně se standardní verze herního Red Magic 7 dostala i na globální trhy, ale na model Red Magic 7 Pro stále na těchto trzích čekáme.

Kdy dorazí Red Magic 7 Pro na globální trhy?

Po vydání svých vlajkových herních telefonů Nubia slíbila, že model Pro globálně představí ve druhém čtvrtletí letošního roku. A vypadá to, že slib také dodrží. Druhý kvartál právě začal a Nubia začíná rozesílat pozvánky na představovačku globální Pro verze svého herního stroje. A nejen to, na oficiálních stránkách značky Nubia najdeme speciální stránku, kde už běží odpočet do zahájení představovačky. A je jistě důležité říct i to, že globální uvedení telefonu Red Magic 7 Pro proběhne 12. dubna/apríla.

Protože od čínského představení uběhlo už dost času, osvěžíme si parametry tohoto herního stroje. OLED displej má úhlopříčku 6,8 palce, rozlišení FullHD+, vysokou obnovovací frekvenci 165 Hz a vzorkovací frekvenci až 720 Hz. Jas dosáhl na 700 nitů a nechybí ani podpora 100 % barevného gamutu DCI-P3. V obrazovce je také integrovaný snímač otisků s monitoringem tepové frekvence. Mezi další vychytávky patří speciální herní čip Red Core 1, nebo herní tlačítka se vzorkovací frekvencí 500 Hz.

Red Magic 7 Pro pohání procesor Snapdragon 8 Gen1 s 12/16/18 GB operační paměti a 128/256/512 GB a 1 TB interního úložiště. K dispozici je i virtuální RAM, která zvedne kapacitu paměti až na 24 GB. Pro hladký průběh hraní je připravený i chladicí systém ICE 8.0, jehož součástí je RGB ventilátor s rychlostí 20000 otáček za minutu, velká VC kapalinová chladicí deska a vzduchový kanál Canyon. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu super rychlého nabíjení s výkonem 135 W. Ve foto výbavě najdeme hlavní fotoaparát s 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzory a přední 8 MPix kameru. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Magic OS 5.0.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.