Letošní vlajková řada značky OnePlus je výjimečná, protože vůbec poprvé zatím absentuje základní model. K dispozici je totiž stále jen OnePlus 10 Pro a o základním modelu kolují jen protichůdné informace. Ty zatím poslední pochází od indického tipstera Yogesh Brara, který novinkami pochlubil na Twitteru. Podle jeho slov není OnePlus 10 ještě zcela u ledu a firma na něm stále pracuje. Od Pro varianty by se ale měl velmi odlišovat a možná ani nebude k mání na všech trzích.

OnePlus 10 tak bude možná jen limitovaná edice, která má nejpravděpodobnější dostupnost na indickém trhu. Do vínku by měl dostat čipset Dimensity 9000, což souhlasí s původní várkou spekulací. Od té doby se toho sice hodně změnilo, ale telefon se údajně nakonec opravdu časem představí. Jen zatím nikdo netuší kdy, protože firma je tajemná, jako hrad v Karpatech. Překvapivě by ale nemělo jít o jediný model vlajkové řady, na kterém se pracuje. Množí se totiž zprávy o možném uvedení OnePlus 10 Ultra. Ten by ale neměl mít čipset od Mediateku.

Je na cestě i ohebný model OnePlus ?

OnePlus ale prý chystají i vůbec svůj první ohebný telefon. Naznačují to alespoň informace serveru Pricebaba, které hovoří o přípravách OnePlus Fold. Nemělo by se ale jednat o zcela nový model, ale pravděpodobně pouze o přeznačený OPPO Find N. Ten se jak známo prodává jen na čínském trhu a možná tak půjde s OnePlus Fold o jeho globální variantu. OnePlus totiž má na některých trzích překvapivě dokonce větší renomé, než samotné mateřské OPPO.

Pokud se tyto spekulace potvrdí, tak dostaneme 7.1-palcový AMOLED LTPO displej s rozlišením 1792 x 1920 pixelů a 120 Hz obnovovací frekvencí. Sekundární venkovní AMOLED displej by pak měl jen 5.49-palcovou úhlopříčku. Za pozornost ale stojí zejména revoluční ohebný kloub, který je nejlepší na trhu. O výkon se stará Snapdragon 888 a celkem slušná je i sestava fotoaparátů. Baterie s kapacitou 4500 mAh umí 33W klasické a 15W bezdrátové nabíjení. To vše ale samozřejmě za předpokladu, že půjde opravdu o identický model s Find N.