To, že Vivo v tomto měsíci uspořádá několik prezentačních akcí asi připomínat netřeba. Ale pro jistotu zopakujme, že 11. dubna/apríla představí telefony X Fold, X Note a tablet Vivo Pad. Na 13. duna je naplánovaná představovačka modelu iQOO Neo 6 a na konci měsíce se prý dočkáme řady Vivo X80. Ovšem přesný termín uvedení tyto telefony ještě nemají. V sérii se můžeme těšit na tři modely, jmenovitě standardní X80, X80 Pro a nejvyšší model Vivo X80 Pro Plus.

Vzhledem k tomu, že se tipaři v posledních dnech soustředili na produkty Vivo, které budou představeny na začátku měsíce, máme o řadě X80 jen minimum informací. Jakýsi souhrn specifikací všech tří telefonu se sice na síti objevil už v lednu/januári, aktualizovány byly jen informace o prvních dvou telefonech ze série a na Vivo X80 Pro Plus se tak trochu zapomnělo. Ale dnes to napravíme a podíváme se na testovací výpis Geekbench a některé specifikace modelu X80 Pro Plus.

Parametry Vivo X80 Pro Plus podle Geekbench

Telefon prošel Geekbench testy s kódovým označením V2145 a v první řadě se podíváme na to, jaký procesor jej pohání. Na začátku roku tipaři spekulovali, že modely X80 a X80 Pro dostanou čipsety Dimensity 8000 a Dimensity 9000 a u nejvyššího modelu odhadovali Snapdragon 8 Gen1. A ten najdeme i ve výpisu, i když jen pod kódovým označením „Taro“. Při testech čipset doplnilo 12 GB operační paměti a systém Android 12. V Single-core testu Vivo X80 Pro Plus nasbíral 1209 bodů a ve více jádrovém testu pak 3330 bodů. Skóre je poněkud nízké, ale může to být tím, že testy prošel předprodejní kus nebo prototyp.

U dalších specifikací se musíme spolehnout na odhady tipařů. Podle nich má telefon 6,78 palcový AMOLED displej s QHD+ rozlišením, obnovovací frekvencí 120 Hz a technologií LTPO 2.0. Foto výbava je prý špičková s hlavním fotoaparátem se čtyřmi snímači. Primární senzor, zřejmě Isocell GN1, má rozlišení 50 MPix. Sekunduje mu 48 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX589 a dva 50 MPix snímače Samsung JN1 a JN2. Přední kamera má 50 MPix. Neměl by chybět ani vlastní ISP čip Vivo V1 a certifikace IP68.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.