Telefony OnePlus z produktové řady Nord si na trhu získaly celkem slušnou popularitu. Aby taky ne, vždyť jde o stroje s dobře vyváženým poměrem cena/výkon. Tímto se výrobce snaží o návrat ke kořenům a jejich prvnímu “zabijákovi vlajkových lodí”. V letošním roce se dočkáme hned několika nových Nordů, a to modelů Nord 2T, Nord CE 2 Lite a Nord 3. Podle čerstvých informací ze stránek PC Mag k nim ještě v tomto měsíci přibude i model OnePlus Nord N20.

Design OnePlus Nord N20 podle nových renderů

Pokud se vám název OnePlus Nord N20 zdá nějak povědomý, máte pravdu. O tomto telefonu se totiž mluví už od listopadu/novembra loňského roku, kdy se na síti objevily jeho první renderované obrázky. Tipaři v té době odhadovali i některé z jeho specifikací a předpokládali, že jej výrobce představí ještě do konce roku. Nestalo se tak a Nord N20 tu máme znovu. Letošní renderovaný snímek ze stránek PC Mag je stejný jako ten loňský, takže je zřejmé, že v rámci vzhledu se nic nezměnilo. Displej je plochý s “dírou” pro přední kameru v levém horním rohu. Modul zadního fotoaparátu tvoří dva větší samostatné kruhy pro senzory a mezi nimi nalevo je jeden menší snímač. Ve stejné úrovni napravo je LED blesk.

Nový renderovaný snímek

Kromě vzhledu telefonu OnePlus Nord N20 můžeme zjistit i některé z parametrů. AMOLED displej má úhlopříčku 6,43 palce, rozlišení FullHD+ a 60 Hz obnovovací frekvenci. OnePlus se prý u obrazovky soustředil na to, aby měla nízkou energetickou spotřebu, lepší kontrast, živější barvy a širší barevný gamut. To může dokazovat, že je tento model určený pro americký trh, stejně jako jeho předchůdce, Nord N10.

Původní renderovaný snímek

Dále můžeme čekat procesor Snapdragon 695 s podporou 5G sítí. Doplní jej údajně 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Ve foto výbavě najdeme přední 16 MPix kameru a hlavní fotoaparát s 48 MPix a dvakrát 2 MPix senzory. Telefon zřejmě běží na systému Android 12 s nadstavbou OxygenOS.