Fanoušci značky Honor dnes netrpělivě čekají hlavně na oficiální představení nového modelu Play 6T. Už včera se ale potichu představila i další z novinek, Honor Magic4 Lite. Ten se prozatím objevil pouze na stránkách francouzského zastoupení, takže možná ještě ta opravdová představovačka ještě přijde. Každopádně se nejedná o žádný nový model, ale jen o přeznačený čínský Honor X30. Ten se prodává také jako Honor X9 5G a Magic4 Lite je tak s největší pravděpodobností jen název pro globální variantu.

Honor X30 se poprvé ukázal už v polovině prosince, takže to do světa přece jen chvíli trvalo. Honor Magic4 Lite je opravdu zcela identickým hardwarovým kouskem a k mání má být ve trojici barev. Na výběr tak zákazník bude mít z modré, černé a stříbrné. Cena zatím nebyla zveřejněna, takže musíme vycházet jen ze spekulací. Honor X9 5G koupíte v Malajsii za zhruba 275 euro a pro Magic4 Lite se již dříve čekala cena zhruba kolem 299 euro. Takže zhruba něco kolem této hladiny.

Výbavou slušná střední třída

Magic4 Lite

Co se týče parametrů, tak Honor Magic4 Lite nabídne třeba velký 6.81-palcový IPS LCD displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz. O výkon se pak stará Snapdragon 695 a v listingu je jen jediná paměťová verze, 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Kruhový modul zadního fotoaparátu kopíruje hlavní řadu Magic4, ale senzory samotné jsou samozřejmě výrazně méně impozantní. Hlavní 48 Mpx senzor tak doplní 2 Mpx makro a další 2 Mpx senzor hloubky pole. Selfie kamerka si vystačí pouze se 16Mpx snímačem.

S “plnotučným” Magic4 sdílí Lite verze ale i kapacitu baterie a nabíjení. Se 4800 mAh kapacitou a 66W nabíjením jde o velmi solidní výbavu. Z nuly na 80 % se tak dostanete zhruba jen za 30 minut. Systémem je Android 11 s nadstavbou Magic UI 5.0 a bonusem pak samozřejmě podpora Google Play, na rozdíl od čínské verze. Konkurence od Redmi a Realme je ale v této kategorii zcela neúprosná, takže úspěch telefonu zdaleka není zaručen.