Midrange kousek OnePlus Nord 2 se dostal na trh už před devíti měsíci, ale má na kontě už poměrně slušnou řádku kontroverzí. Zejména na indickém trhu, kde si některé problémy za rámeček opravdu nedá. Už v srpnu a následně v září se totiž vynořily zprávy o samovznícení a explozi několika těchto telefonů. Druhý incident se sice možná nestal a šlo jen o snahu majitele o proslavení, ale i tak jde vždy o nepříjemnou negativní reklamu. A čerstvě tu máme znovu něco podobného.

Další incident s explodujícím OnePlus Nord 2 se stal údajně 26. března a opět samozřejmě indickému majiteli. O všem informoval na Twitteru bratr postiženého, podle kterého telefon zničehonic explodoval během normálního hovoru. A nešťastný majitel prý trpěl i lehký zranění a popáleniny způsobené rozpálenými kovovými fragmenty. Vše doprovodily poměrně vypovídají snímky, ukazující zcela zničený Nord 2. Je zajímavé, že údajná exploze opět započala na levé hraně telefonu, tedy podobně jako v předchozích případech.

Jde o problém limitovaný čistě na indický trh ?

Podle zprávy serveru 91mobiles už postižený podal stížnost na OnePlus u indických úřadů, ale zatím nejsou k dispozici žádné další novinky. Stejně tak se k věci zatím nevyjádřilo ani indické zastoupení firmy, které evidentně zvolilo pozici mrtvého brouka. U prvních incidentů byli poměrně aktivní, ale momentálně raději udržují rádiový klid. U indických majitelů modelů Nord 2 se ale šíří neklid, protože několik podobných havárií už asi není náhoda. Tedy pokud se vše opět prokáže.

Nord 2

Je také samozřejmě zajímavé, že se veškeré podobné problémy omezují čistě na indický trh. Z žádné jiné části světa není hlášeno něco podobného, takže jde o lokální záležitost. Že by vadná série právě pro potřeby indického trhu ? Každopádně bych asi něco podobného nepřeceňoval a majitelé Nord 2 u nás se nemají čeho bát. Stát se samozřejmě může stát cokoli a telefon je jen elektronický přístroj, který není proti samovznícení imunní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.