Čínský gigant Vivo si pro fanoušky nachystal na 11. dubna velkou představovací akci. Na té pak hodlá ukázat světu hned několik svých zásadních novinek z několika kategorií. Prim budou hrát samozřejmě telefony, ať už ohebný Vivo X Fold nebo stylový high-end Vivo X Note. Zapomínat by se ale nemělo ani na zbrusu nový tablet z jejich dílny. Vivo Pad totiž na první pohled vypadá jako skvěle vybavený kousek, který se nebude bát drtivé většiny high-end konkurence. A dnes se už dokonce mihnul i ve výsledcích benchmarku Geekbench.

Máme tak možnost si potvrdit některé zásadní parametry této novinky v podstatě už oficiálně. Geekbench nám ale neodhalil nic moc extra nového. O tom, že Vivo Pad dostane do vínku Snapdragon 870 se ostatně hovoří už od konce minulého roku. To už teď máme v podstatě definitivně potvrzené, protože takty jader Qualcomm procesoru v listingu opravdu přesně odpovídají Snapdragonu 870. Nádavkem dostane tablet i 8 GB RAM a vše poběží na Androidu 11. To je možná trochu škoda, protože novinky velkých značek by momentálně měly jít na trh přímo s Androidem 12.

Parádní displej a podpora ovládání stylusem

Co se týče zbylých parametrů, tak si musíme vypomoct staršími informacemi. Podle nich má tablet mít velký 11-palcový displej s 2.5K rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Samozřejmě půjde o OLED panel, protože high-end kousek ani nemůže jinak. Na tablet dojde i na poměrně slušnou sestavu fotoaparátů, když hlavní duo bude mít 13 Mpx + 8 Mpx kombo a selfie kamerka pak 8 Mpx. Baterie s kapacitou 7860 mAh slibuje 44W rychlo-nabíjení, což také na tablet není vůbec špatné.

Vivo Pad

Hlavním tahákem ale bude asi podpora stylusu, konkrétně pak firemního Vivo Pencil. Potěší i čtveřice reproduktorů, takže Vivo Pad se neztratí ani jako multimediální nástroj. Zatím ale vůbec netušíme plánovanou cenu tabletu a hlavně jeho regionální dostupnost. Vivo sice v poslední době velmi posiluje přítomnost na globálních trzích, ale sázet se na to nedá.