Měsíc duben/apríl by letos klidně mohl mít přídomek Vivo. Je to hlavně proto, že značka Vivo má na tento měsíc ostře nabito a hodlá představit hned několik novinkových zařízení. Vše odstartuje už za pár dnů, konkrétně 11. dubna, představovačkou telefonu X Note, tabletu Vivo Pad a také prvního skládacího telefonu Vivo X Fold. A na něj se znovu dnes podrobněji podíváme. A to i přesto, že známe jeho design a také některé z hlavních specifikací.

Na čínské síti se totiž objevil snímek z kamenného obchodu s upoutávkou na chystaný skládací telefon Vivo X Fold. Na upoutávce opět vidíme fotku telefonu, kterou už ale v podstatě nemusíme nějak víc rozebírat, protože design jsme viděli jednak na oficiálních promo fotkách a také v krátkém promo videu. Můžeme si ale potvrdit hlavní parametry, které na upoutávce také vidíme.

Potvrzené specifikace skládacího telefonu Vivo X Fold

Na upoutávce je tedy potvrzeno, že telefon Vivo X Fold dostane vnitřní 8 palcový displej s technologií LTPO 3.0, rozlišením 2K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Vnější obrazovka má 6,53 palce, FullHD+ rozlišení a její obnovovací frekvence také dosáhla na 120 Hz. Dále si můžeme všimnut informace, že telefon pohání procesor Snapdragon 8 Gen1. Očekáváme, že jej doplní až 12 GB operační paměti a 256/512 GB interního úložiště.

Avizovaná je i baterie s kapacitou 4600 mAh a podporou rychlého kabelového 66 W nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení. Operačním systémem je Android 12. Vlevo dole na upoutávce vidíme logo firmy Zeiss, což znamená, že jejich optiku a T* povlak Vivo použilo u fotoaparátů svého skládacího stroje. A když už mluvíme o fotoaparátech, potvrzená je i hlavní kamera se čtyřmi snímači. Konkrétně je to primární 50 MPix senzor Samsung GN5 s OIS, širokoúhlý 48 MPix objektiv se záběrem 114°, 12 MPix objektiv s 2× zoomem a 5 MPix periskopový senzor s 60× zoomem. Dále můžeme počítat i s Wi-Fi 6 a NFC. Vivo X Fold výrobce pošle primárně na čínský trh a nám nezbývá než doufat, že se časem dostane i na trhy globální.