V ekosystému Xiaomi zaujímají pod-značky Redmi a POCO velmi specifické místo. Obě jsou vyhrazeny pro podobné telefony povětšinou střední třídy a jejich záběr se často překrývá. Ostatně vzájemné přeznačování jednotlivých modelů v závislosti na regionu trhu je obvyklým jevem. A s největší pravděpodobností se dalšího takového kousku dočkáme už velmi brzy. Na trh totiž už pomalu míří POCO C4, které prošlo certifikačním procesem agentury FCC. A my si tak o něm můžeme udělat mnohem detailnější obrázek.

Dle očekávání tu máme znovu telefon, který se nám už jednou představil. Tedy vlastně dvakrát, protože Redmi 10C se v Indii prodává jako Redmi 10. A jde stále v podstatě o ten stejný telefon, protože POCO C4 vypadá navlas stejně. Tato novinka se do světa podívá ve dvou variantách, ta indická je pod modelovým označením 220333QPI. Nás ale samozřejmě mnohem více zajímá globální verze skrytá pod modelovým označením 220333QPG. A právě k ní se vztahují dnešní informace, vyčtené z certifikačního procesu agentury FCC.

POCO C4

Low-end s puncem POCO

Podle něj tak POCO C4 dostane 6.71-palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením a lehce zastaralým kapkovitým vykousnutím. Stejně tak se nemluví o žádné vyšší obnovovací frekvenci, takže asi můžeme čekat jen starých dobrých 60 Hz. Ale to odpovídá nízkým ambicím tohoto modelu. Řada “C” je u POCO vždy pro ty opravdu levné kouskům. Takže je i 4G čipset Snapdragon 680 zcela na místě, stejně jako LPDDR4X RAM a UFS 2.2 vnitřní paměť.

Fotoaparát má pak mít duální kombinaci vzadu (50 Mpx + 2 Mpx) a 5 Mpx selfie kamerku. Jediným otazníkem tak zůstává baterie. Kapacita baterie je 6000 mAh, ale v certifikaci máme pouze 10W nabíjení. Což neodpovídá 18W u Redmi 10C, ale může samozřejmě jít jen o zavádějící info. Rozměry jsou 167.18 x 76.87 mm a certifikace zmiňuje i dual-band Wi-Fi a systém MIUI 13. Jen bohužel bez přesného udání verze Androidu. Drobnými změnami asi projde i design zadního panelu, aby vše nebylo zcela stejné. Nu a doufejme, že příjemně překvapí i cena.