I velká jména mobilního průmyslu občas dovedou pořádně překvapit fanoušky. Korejský gigant Samsung tak třeba dnes v tichosti poslal na trh jednoho starého známého v novém balení. Galaxy S20 FE 5G byl minulý rok velkých fanouškovským miláčkem, protože šlo o asi nejlepší volbu v celé řadě. Teď už sice máme jeho nástupce Galaxy S21 FE, ale ten zrovna na dračku nejde. Takže co takhle drobný retro návrat s novým Samsungem Galaxy S20 FE 2022 ?

Toto označení ale v zásadě jen maskuje přebalení telefonu pod lehce jiným názvem. Uvnitř je totiž vše zcela při starém, protože jsou specifikace Samsung Galaxy S20 FE 2022 opravdu nachlup stejné. Jedinou změnou je tak absence přibalených sluchátek AKG v balení, ale to asi není až tak fatální nedostatek. Otázkou také zůstává použitá verze systému. Netušíme tak, zda telefon běží na původním Androidu 11, nebo se dočkal aktualizace na moderní Android 12.

Galaxy S20 FE 2022

Staré, ale dobré hity

Jinak ale dostaneme všechny staré dobré výhody této verze, včetně třeba odolné certifikace IP68. Ani o výkon se nemusíte nijak bát, protože Snapdragon 865 má stále dostatek síly zvládat moderní nároky. Naopak by možná někteří majitelé problematických modelů s Exynos 2200 ještě rádi měnili… Nezastaral ani 6.5-palcový S-AMOLED FullHD+ displej se 120 Hz, protože jde stále o špičkový kousek. Zůstalo jen na dnešní dobu pomalejší Samsungovské nabíjení baterie, ale to je normálem i u současné generace. Třeba příště.

Velmi příznivá je také nově nastavená cena, protože telefon v přepočtu vychází na 574 dolarů. Jen si na něj v případě zájmu můžete nechat zajít chuť, protože je momentálně k mání pouze v Jižní Koreji. Globální dostupnost je ve hvězdách a spíše nepravděpodobná. Každopádně jde o další zajímavý pokus o využití starších komponent, na kterém zákazník může jen vydělat. Ostatně teorie nákupu vlajkových modelů minulé (či předminulé) generace je mezi fanoušky velmi oblíbená. Výkonem totiž stále převyšují i aktuální střední třídu a jsou často i levnější.