Řada Realme 9 má už několik zástupců, které výrobce postupně uvádí od začátku letošního roku na trh. Naposledy to byly dva telefony Realme 9 5G a Realme 9 5G SE, které se objevily zhruba v polovině minulého měsíce. A před pár dny značka hlásila, že tím celá paráda nekončí, protože chystá do své „devítkové“ série další telefon. Jde o model Realme 9 4G. Z názvu je zřejmé, že zde podporu 5G sítí nenajdeme, ale za to se můžeme těšit na zajímavou foto výbavu.

O termínu představení telefonu Realme 9 4G do dnešního dne tipaři jen spekulovali. Dnes ovšem výrobce termín představovačky potvrdil s tím, že proběhne 7. dubna/apríla na indickém trhu. Telefon už má svou stránku na webu Realme India a také na indickém Flipkartu. Díky tomu se také potvrdily některé z parametrů telefonu. A my si je teď shrneme.

Potvrzené i odhadované specifikace Realme 9 4G

Asi tím hlavním parametrem, na který stránka pro telefon Realme 9 4G upozorňuje, je senzor Samsung Isocell HM6 s rozlišením 108 MPix s novou technologií binnování. Díky ní jsou výsledné fotografie jasnější, mají přirozené barvy a více detailů i za velmi špatného osvětlení. Rozlišení dalších dvou snímačů výrobce nepotvrdil, ale avizuje, že jde o makro objektiv pro focení ze vzdálenosti 4 cm a širokoúhlý objektiv se záběrem 120°.

Potvrzený máme i Super AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz, vzorkovací frekvencí 360 Hz, jasem 1000 nitů a integrovaným snímačem otisků, který slouží i pro měření tepu. Tipaři k tomu dodávají, že úhlopříčka obrazovky je 6,43 palce. I u dalších specifikací se musíme zatím spolehnout na tipaře, protože na stránce už najdeme jen informaci, že Realme 9 4G jde na trh v barvách Sunburst Gold, Stargaze White a Meteor Black, v pase má 7,99 mm a váží 178 gramů.

Podle tipařů jej pohání procesor Snapdragon 680 s 6/8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Neměl by prý chybět ani 3,5 mm audio jack. Parametry i přes absenci podpory 5G nevypadají špatně a teď už jen počkejme, jakou cenu Realme nasadí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.