Společnost OnePlus připravuje výrazné rozšíření své produktové řady Nord, ve které už nějakou dobu nacházíme telefony střední třídy s celkem rozumným poměrem cena/výkon. Na trh se postupně dostanou telefony OnePlus Nord 2T, Nord 3 a také Nord CE 2 Lite. Ovšem výrobce není troškař a hodlá tuto sérii rozšířit i o další produkty. Jde především o nositelnosti a spekulace tipařů odkazují na chytré hodinky a také na bezdrátová sluchátka OnePlus Nord Buds.

Jedna ze spekulací se nyní potvrdila. TWS sluchátka OnePlus Nord Buds totiž prošla certifikací FCC a na stránkách MySmartPrice se objevily jejich reálné fotky a také hlavní specifikace, se kterými půjdou sluchátka na trh. Existenci sluchátek navíc potvrdil i indický tipař Mukul Sharma s tím, že už také mají i indickou certifikaci BIS. To tedy znamená, že je OnePlus pošle na globální trhy včetně Indie.

Jaký je design a specifikace OnePlus Nord Buds?

Certifikace FCC jako jedna z mála má výpis rozšířený i o snímky chystaných sluchátek OnePlus Nord Buds. Na snímcích vidíme, že sluchátka mají poloviční design in-ear s poměrně krátkými “nožkami”. Je také zřejmé, že jsou velmi malá. Na fotkách je jen jejich černá varianta, ale je pravděpodobné, že se na trh dostane víc barevných provedení. Samozřejmě nezbytnou součástí je i dobíjecí box s 480 mAh baterií. Každé ze sluchátek pak má 41 mAh akumulátor. Nabíjecí pouzdro je lze dobíjet přes port USB-C a součástí balení je zřejmě také nabíjecí kabel.

Více parametrů z výpisu nezískáme, ale vzhledem k tomu, že OnePlus Nord Buds už mají několik certifikací za sebou, je jejich uvedení na dohled. K představení může tedy dojít při nejbližší prezentační akci některého z telefonů řady Nord. V tomto směru tipaři odhadují, že nejdříve OnePlus uvede telefon Nord 2T s procesorem Dimensity 1300. Představovačka může proběhnout buď na konci tohoto měsíce a nebo na začátku května/mája. Takže toto je jistě i dobrý termín pro uvedení sluchátek Nord. A jako u všech produktů z této série očekáváme, že i nová sluchátka dostanou nižší cenu.