V laboratořích a továrnách Xiaomi se momentálně pilně pracuje na novinkových telefonech, ale pravděpodobně ne na pokračovateli řady MIX. Ta byla vždy vyhrazena pro revoluční, často lehce extravagantní designové modely. Pro firmu vždy šlo o možnost předvést něco speciálního s parádní výbavou. Letošek bude ale pravděpodobně zasvěcený pouze ohebným modelům řady MIX Fold a na další zástupce se nedostane. Můžeme tak zamávat veškerým plánům na možné představení nového Xiaomi MIX 5.

Zatím poslední zástupce této řady, Xiaomi Mi MIX 4, se dostal na trh v srpnu loňského roku. Prodejní čísla byla velmi dobrá, navzdory vysoké ceně a dostupnosti pouze v některých regionech. Dlouho se tak předpokládalo, že dojde k rozšíření záběru a přesunu Xiaomi 12 Ultra právě pod sérii MIX. Nakonec se ale stal pravý opak a MIX 5 se letos nedočkáme vůbec. Tvrdí to alespoň známý čínský “leakster” Ice Universe a ten se mýlí opravdu jen velmi zřídka.

MIX 5

Plnou ohebnou parou vpřed !

Veškerá pozornost a péče firmy se tak plně soustředí na ohebné modely MIX Fold. A zejména na chystaný MIX Fold 2, který by se měl představit světu někdy v červnu. Od něj se čekají velké věci, protože by například mělo jít o debut čipsetu Snapdragon 8 Gen 1. Xiaomi také slibují výrazně vylepšený ohebný kloub displeje, po vzoru skvělého OPPO Find N. Nedávno se dokonce vynořily spekulace o možnosti 360° ohýbání displeje. Ale to už jsou přece jen příliš sci-fi spekulace. I když bychom se velmi rádi nechali podobně překvapit.

Bohužel to ale opět vypadá na velmi nepříjemnou zprávu pro globální fanoušky Xiaomi. Stejně jako u posledních počinů řady MIX totiž i ohebná novinka bude asi jen pro potřeby čínský trhu. Přetrvávající problémy s komponenty tomu ještě přidají, protože firma často nepokryje ani poptávku právě v Číně. Takže je logické, že fanoušci ve světě jsou až na druhé koleji. Třeba nás ale Xiaomi alespoň uchlácholí Xiaomi 12 Ultra.