Už jen týden zbývá do velké představovačky čínského giganta Vivo. Firma plánuje 11. dubna uvést hned několik velmi zajímavých modelů, mezi kterými bude hrát prim samozřejmě ohebný Vivo X Fold. Zapomínat se ale nesmí ani další špičkový kousek Vivo X Note. Tedy reálného pokračovatele rodu designových telefonů řady NEX, která byla dána k ledu. Představí se také i tablet Vivo X Pad, ale největší pozornost na sebe určitě stáhnou telefony. A pomalu se nám začínají množit i podložené informace o jejich specifikacích.

Dnes se tak třeba podle zprávy serveru MySmartPrice ve výsledcích benchmarku Geekbench objevil právě model Vivo X Note. Skrývá se pod modelovým číslem V2170A a kódovým označením “taro”. Do vínku dostane high-end procesor Snapdragon 8 Gen 1 a listing ukázal ještě 12 GB RAM a systém Android 12. Dosažené finální výsledky v Geekbench tomu sice moc neodpovídají, ale jde asi o neodladěný prototyp. Telefon totiž dosáhl 794 bodů v single core testu 3158 bodů v multi core testu. To by na reálný Snapdragon 8 Gen 1 bylo velmi slabé.

Vivo X Note

Stylový high-end se vším všudy

Pro zbytek parametrů telefonu pak musíme sáhnout do starších zdrojů, protože Geekbench nám vždy odhalí jen procesor a paměť. Už nějaký ten pátek ale víme, že Vivo X Note nabídne velký 7-palcový AMOLED displej s QHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Na své si tak přijdou milovníci pořádně narostlých telefonů. Novinka by měla také i reprezentativně vypadat se zakřiveným displejem a drobným “průstřelem” pro selfie kamerku na jeho ose.

A když už jsme u fotoaparátů, tak Vivo X Note sází hned na čtveřici senzorů toho hlavního. Kruhový zadní modul tak bude obsahovat 50 Mpx Samsung S5KGN1, 48 Mpx Sony IMX598 ultra-wide, 12 Mpx Sony IMX663 a 8 Mpx OV08A10 s 5x zoomem. Nádavkem dostaneme také 5000 mAh kapacitu baterie s 80W klasickým a 50W bezdrátovým nabíjením. Vivo X Note bude také s největší pravděpodobností globálním modelem, který nezůstane jen na čínském trhu. A rozhodně nepůjde o zrovna levný kousek…