Společnost OnePlus sice nedávno globálně uvedla vlajkový telefon OnePlus 10 Pro, ale intenzivně pracuje i na přístrojích střední třídy. Těmto telefonům je vyhrazená produktová řada Nord, která nabízí dobře vyvážený poměr cena/výkon. Už nyní víme, že v sérii Nord vyjde hned několik telefonů. V tomto měsíci, nebo na začátku května/mája bude debutovat Nord 2T a v červenci/júli pak Nord 3. Ale na trh se chystá i model OnePlus Nord CE 2 Lite, který nedávno získal certifikace TDRA a BIS.

Informaci o těchto certifikacích zveřejnil na Twitteru tipař Abhishek Yadav s tím, že OnePlus Nord CE 2 Lite se už brzy může objevit na indickém trhu a také několika dalších. Certifikace nejen ukazují, že kódové označení telefonu je CPH2409, ale potvrdily i jeho obchodní název. Z něj můžeme usoudit, že jde o „odlehčenou“ verzi modelu Nord CE 2, který OnePlus představil letos v únoru/februári.

Co zatím o OnePlus Nord CE 2 Lite víme

Především tipaři spekulují o tom, že Nord CE 2 Lite je „jen“ přeznačený telefon Realme V25. To ale není dosud potvrzeno. Nicméně jsme už měli možnost vidět pár jeho renderovaných obrázků a víme, že prošel testy Geekbench s procesorem Snapdragon 695 a 6 GB operační paměti. Snímky telefonu odhalily, že má trojitý hlavní fotoaparát a tipaři k tomu dodávají, že jej tvoří 64 MPix a dva 2 MPix snímače. Přední kamera má 16 MPix senzor Sony IMX471.

Baterie modelu Nord CE 2 Lite má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení SuperVOOC s výkonem 33 W. Nesmíme zapomenout ani na displej, u kterého tipaři odhadují úhlopříčku 6,59 palce a rozlišení 2400 × 1080 pixelů. Je potvrzená i podpora 5G sítí, dvoupásmové připojení Wi-Fi a připojení Bluetooth. Nu a v neposlední řadě víme i to, že OnePlus u tohoto telefonu vypustil posuvné tlačítko Alert Slider a snímač otisků prstů umístil na hranu přístroje. Cenu na indickém trhu tipaři odhadují na zhruba 263 dolary.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.