Společnost OnePlus sice nedávno globálně uvedla vlajkový telefon OnePlus 10 Pro, ale intenzivně pracuje i na přístrojích střední třídy. Těmto telefonům je vyhrazená produktová řada Nord, která nabízí dobře vyvážený poměr cena/výkon. Už nyní víme, že v sérii Nord vyjde hned několik telefonů. V tomto měsíci, nebo na začátku května/mája bude debutovat Nord 2T a v červenci/júli pak Nord 3. Ale na trh se chystá i model OnePlus Nord CE 2 Lite, který nedávno získal certifikace TDRA a BIS.

Informaci o těchto certifikacích zveřejnil na Twitteru tipař Abhishek Yadav s tím, že OnePlus Nord CE 2 Lite se už brzy může objevit na indickém trhu a také několika dalších. Certifikace nejen ukazují, že kódové označení telefonu je CPH2409, ale potvrdily i jeho obchodní název. Z něj můžeme usoudit, že jde o “odlehčenou” verzi modelu Nord CE 2, který OnePlus představil letos v únoru/februári.

Co zatím o OnePlus Nord CE 2 Lite víme

Především tipaři spekulují o tom, že Nord CE 2 Lite je “jen” přeznačený telefon Realme V25. To ale není dosud potvrzeno. Nicméně jsme už měli možnost vidět pár jeho renderovaných obrázků a víme, že prošel testy Geekbench s procesorem Snapdragon 695 a 6 GB operační paměti. Snímky telefonu odhalily, že má trojitý hlavní fotoaparát a tipaři k tomu dodávají, že jej tvoří 64 MPix a dva 2 MPix snímače. Přední kamera má 16 MPix senzor Sony IMX471.

Baterie modelu Nord CE 2 Lite má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení SuperVOOC s výkonem 33 W. Nesmíme zapomenout ani na displej, u kterého tipaři odhadují úhlopříčku 6,59 palce a rozlišení 2400 × 1080 pixelů. Je potvrzená i podpora 5G sítí, dvoupásmové připojení Wi-Fi a připojení Bluetooth. Nu a v neposlední řadě víme i to, že OnePlus u tohoto telefonu vypustil posuvné tlačítko Alert Slider a snímač otisků prstů umístil na hranu přístroje. Cenu na indickém trhu tipaři odhadují na zhruba 263 dolary.