Po vydání vlajkového telefonu Moto Edge X30, respektive Moto Edge 30 Pro, se chystá další rozšíření této řady. Motorola totiž pracuje na třech nových strojích, jmenovitě Edge 30, Edge 30 Lite a Edge 30 Ultra. Posledně jmenovaný telefon je zatím známý jako Motorola Frontier a tipaři o něm tvrdí, že dostane 200 MPix senzor hlavního fotoaparátu. Dokonce se shodují na tom, že tento prémiový telefon může překonat i vlajkový Edge 30 Pro.

Nu a protože se tipaři momentálně zabývají standardním modelem Motorola Edge 30, podíváme se i my na to, co říkají o jeho parametrech. Telefon má sice za sebou pár certifikací a testy Geekbench, ale jak známo z certifikačních a testovacích výpisů příliš parametrů nevyčteme. Přesto se dá odhadnout, že procesor, který chystaný telefon pohání je Snapdragon 778G Plus. Čipset má hlavní jádro s taktem 2,52 GHz, tři jádra běží na frekvenci 2,4 GHz a čtyři jádra mají takt 1,8 GHz. Součástí čipsetu je grafika Adreno 642L.

Co tvrdí tipař o parametrech modelu Motorola Edge 30

Tipař Yogesh Brar na Twitteru zveřejnil souhrn hlavních parametrů telefonu Motorola Edge 30 a při tom potvrdil použití procesoru Snapdragon 778G Plus. Domnívá se také, že je tento čipset spárovaný s 6/8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Zmiňuje i pOLED displej s úhlopříčkou 6,55 palce, rozlišením FullHD+ a vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz.

Brar dále zmiňuje i baterii s kapacitou 4020 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 30 W. Přední kamera má podle něj rozlišení 32 MPix, což je celkem slušné. A špatně nevypadá ani hlavní fotoaparát, který je trojitý. Primární senzor má 50 MPix a doplní ho další 50 MPix snímač, který funguje jako širokoúhlý objektiv. Poslední z trojice senzorů má 2 MPix a slouží pro zachycení hloubky ostrosti. A nesmíme zapomenu ani na operační systém, kterým je Android 12 s nadstavbou My UX. Kdy ale Motorola telefon Edge 30 představí tipař neuvádí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.