Značka Honor momentálně prožívá velmi úspěšné dny a na fanoušky chrlí kvanta nových telefonů. A těm se daří nadmíru skvěle, protože třeba takový Honor Magic4 Ultimate ovládl žebříček fotoaparátů DxOMarku. Což je pro firmu absolutní zásah do černého a premiéra v podobně vybrané společnosti. Po osamostatnění od Huawei konečně Honor nabrali dech a jejich plány se neomezují zdaleka jen na telefony. Podle všeho totiž Honor plánují už velmi brzy poslat na trh i high-end tablet  s parádními parametry.

Zmiňuje to dnes alespoň jeden ze zasvěcených čínských tipsterů a podle všeho vychází z dobrých informací. Honor prý hodlají dobýt i tabletový trh a jejich novinka má soupeřit s absolutní špičkou. Tomu bude odpovídat i použitý čipset, protože se spekuluje o speciální verzi Dimensity 9000 od Mediateku. Ta by měla mít navýšené takty jader a své využití tak najde právě u tabletů a úsporných notebooků. Do telefonu se prý nedostane, ale tam stačí i současná “klasická” varianta, která si rozhodně nevede špatně.

Návrat do vyšlapané stezky

Honor má s tablety poměrně bohaté zkušenosti a už minulý rok poslali do světa třeba model V7 Pro. Ten byl vybaven specializovaným čipsetem Mediatek Kompanio 1300T a je možné, že něco podobného uvidíme i teď. Protože by jen dávalo smysl, kdyby se upravený Dimensity 9000 posunul právě do série Kompanio. Jinak o plánovaném tabletu není známo zhola nic a zbytek specifikací tak nemůžeme ani domýšlet. Pravděpodobně ale bude větších rozměrů, protože kompaktní modely zřídka dostávají opravdu high-end parametry. Ostatně Android tablety mají high-end výkon jen velmi vzácně.

Honor tablet

Novinka by měla teoreticky spatřit světlo světa už někdy v květnu a nebude jediným zajímavým počinem firmy. Na podobný termín se totiž chystají i nové modely notebooků řady MagicBook, vybavené procesory 12th Gen od Intelu nebo Ryzen 6000 od AMD. A ještě předtím přijde na trh v průběhu dubna nová verze řady MateBook a chytrý náramek Honor Band 7. Firmu prostě čekají pořádně nabité týdny.