Společnost Google po dlouhou dobu udržovala u svých telefonů stejný vzhled, který byl už tak trochu nudný. Radikální změna designu se ale objevila u loňských telefonů Pixel 6 a Pixel 6 Pro a jednoznačně byla posunem k lepšímu. Design je moderní a atraktivní. Víme, že stejně jako loňské Pixely 6 bude vypadat i “odlehčený” Pixel 6A. Ten bude zřejmě debutovat v květnu/máji na vývojářské konferenci I/O. Ale tipaři se už nyní zajímají také o telefony Pixel 7 a dokonce jsme už viděli i jejich první rendery. Také dnes zůstaneme u vzhledu chystaných telefonů a podíváme se na nové rendery modelu Google Pixel 7 Pro.

Design Google Pixel 7 Pro podle nových renderů

Snímky telefonu se objevily na čínské síti a naznačují, že v rámci vzhledu dojde u Google Pixel 7 Pro k mírné změně, ovšem jen kosmetické. Hlavní fotoaparát má stále horizontálně uložený modul, který se táhne od kraje ke kraji zad. Ovšem dva snímače leží vedle sebe v malém oválu a napravo od nich vidíme periskopový objektiv. Zcela vpravo je pak LED blesk.

Vzhled čelního panelu zůstává beze změn. Kolem obrazovky jsou minimální rámečky a brada je také velmi úzká. Stejně jako loni bude přední kamera uložená v “díře” ve středu horní části displeje. Kromě těchto základních designových prvků vidíme, že Google Pixel 7 Pro běží na operačním systému Android 13. Ale v podstatě nic jiného ani nečekáme a tušíme, že telefony řady Pixel 7 budou těmi prvními s novou verzí Androidu.

Jestliže si už dnes můžeme udělat obrázek o tom, jak Google Pixel 7 Pro vypadá, o jeho specifikacích se zatím jen spekuluje. Tipaři odhadují, že OLED displej může mít úhlopříčku 6,7 nebo 6,8 palce, je zakřivený a má rozlišení QHD+. Obnovovací frekvence prý dosáhne na 120 Hz. Dále očekávají snímač otisků integrovaný do obrazovky. Je také pravděpodobné, že Google opět použije vlastní procesor Tensor druhé generace. Interní úložiště může mít až 512 GB a RAM až 12 GB. Čeká se i baterie s kapacitou 5000 mAh a podpora rychlého nabíjení.