Čínský Honor to s novinkami opravdu rozjel a dnes tak můžeme přidat další střípek do jejich plánovaných představovaček. Ta nejbližší totiž proběhne už 7. dubna v mateřské Číně a mimo jiné se na ní představí i model Honor Play 6T. Řada Honor Play byla velmi populární ještě v dobách existence pod křídly Huawei a navázali na ni třeba i loňským Play 30 Plus 5G. A na internetu se dnes objevily i konkrétní informace o výbavě chystaných telefonů. Tedy minimálně jedné z jeho variant.

Řada Honor Play 6T by totiž teoreticky měla mít hned několik modelů, ale většina parametrů asi zůstané stejných. Všechny telefony tak dostanou procesory od Mediateku, i když konkrétní modely nebyly zmíněny. Zákulisní zdroje ale mají i v tomto ohledu zcela jasno. Vyvoleným by se tak měl stát Dimensity 820, takže půjde o telefony podporující 5G sítě. A z certifikace TENAA už je také jasné, že telefon bude mít nezakřivený displej a “průstřel” displeje. Stejně tak už víme, že bude tenký pouze 7.45 mm a má vážit 175 g.

Překvapivý důraz na selfie

K tomu si můžeme dále přidat 6.7-palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Zmíněný čipset Dimensity 820 pak doplní ještě 8 GB RAM a až 256 GB vnitřní paměti. Zadní fotoaparát bude na první pohled poměrně dietní, protože dostane jen dvojici senzorů. Konkrétně 48 Mpx hlavní, který doplní slabá 2 Mpx makro čočka. Překvapivě slušný má být ale selfie snímač, také se 48 Mpx rozlišením. To se úplně u levnějších modelů telefonů neočekává. Zbývá tak jen doplnit 4000 mAh kapacitu baterie, 40W nabíjení a systém Android 12.

Zcela ve hvězdách je ale samotná dostupnost telefonu. V minulosti byla řada Play u Honoru určena globálním trhům, ale to nemusí platit pokaždé. Klidně se tak může stát, že Honor Play 6T zůstane limitován jen pro potřeby čínského zákazníka. Byla by to ale určitě škoda, protože se dá očekávat velmi slušný poměr cena / výkon.