Ohebné telefony se nám v poslední době začínají množit a zvědavi budeme už velmi brzy na novinku značky Vivo. Takové OPPO Find N už ohromilo před časem a Xiaomi svoji ohebnou premiéru zvládli ještě během minulého roku. Model Xiaomi MIX Fold 2 také přinesl několik revolučních novinek, jako je například kapalná čočka fotoaparátu. A skoro se zdráhám uvěřit, že byl představen už v podstatě před rokem, konkrétně 30. března 2021. V té pandemii nám čas prostě a jednoduše běží rychleji. To jsou ale fakta, takže už je pomalu nejvyšší čas poslat brzy na trh i MIX Fold 2. Bohužel ale asi opět jen pro čínský trh.

Na Xiaomi MIX Fold 2 si ale ještě určitě počkáme. Optimisté tipují oficiální představení nejdříve v červnu, ale možný je klidně i pozdější termín. Přehlednosti situace nepomáhá ani lehký zmatek v plánech Xiaomi. Protože už jsme měli letos možnost vidět hned několik “zaručených” zpráv o plánovaných ohebných telefonech, včetně jednoho véčkového. Takže je pro jistotu lepší vše brát s rezervou. Zvláště pak některé čerstvé fantastické novinky.

Revoluční 360° ohebný displej ?

Jeden z čínských tipsterů totiž dnes ve spojitosti právě s MIX Fold 2 odpálil jednu “bombu” Podle rozpitvaného kódu MIUI by totiž telefon měl teoreticky nabízet reverzní ohebný displej. To znamená, že by se zároveň mohl otvírat jak dovnitř, tak ven. K tomu by ale bylo potřeba zcela nové technologie ohebného pantu, kterou jsme zatím neměli možnost vidět od žádné značky. Podobné řešení by ale bylo velmi praktické, protože by teoreticky odbourávalo nutnost sekundárního displeje. Stačilo by přece telefon jen ohnout na opačnou stranu.

Celé to tak možná zní až příliš futuristicky a nepravděpodobně. Navíc vše popírá i další zdroje, které jednoznačně hovoří o sekundárním displeji u MIX Fold 2. Pokud by se však podobná technologie povedla Xiaomi dotáhnout, tak by šlo o další průlom v celé kategorii. Vzhledem k lehce problematickým pantům původního MIX Fold ale spíše o všem pochybuji.