Řada Xiaomi 12 už je konečně dostupná i u nás, i když si za všechny její modely pořádně připlatíte. Doby levných high-end modelů Xiaomi jsou dávnou minulostí a jsou k nalezení jinde. Tedy pokud chcete zůstat v ekosystému firmy. Nejvyšším současným modelem značky je Xiaomi 12 Pro, které je skvěle vybaveným telefonem, ale přece jen mu tu a tam k dokonalosti něco schází. Proto třeba v testu DxOMarku na absolutní špičku nedosáhl. Fanoušci a nadšenci tak netrpělivě čekají na kousek, který má vše napravit. A tím je samozřejmě Xiaomi 12 Ultra.

Ultra varianta současné high-end řady od Xiaomi si prošla poměrně turbulentním vývojem. Původně se dokonce předpokládalo, že název zcela zmizí z mapy trhu a přetransformuje se v jeden z modelů řady MIX. To se ale nakonec nestalo a podle posledních informací by Xiaomi 12 Ultra mělo zůstat a porvat se o dominanci na trhu. Ale ještě si na něj nějaký ten pátek počkáme, protože odhady hovoří o druhém čtvrtletí letošního roku. A realisté tak tipují jeho představení někdy na červen.

Xiaomi 12 Ultra

Tři verze zpracování telefonu

To ale zdaleka neznamená, že je kolem telefonu ticho po pěšině. Známý čínský „leakster“ Digital Chat Station tak včera třeba publikoval novinky o zpracování tohoto modelu. Podle jeho slov by tak Xiaomi 12 Ultra mělo být k dostání hned ve trojici rozdílných materiálů. Minulá generace Xiaomi Mi 11 Ultra byla vyrobena jen v jedné jediné keramické variantě, ale letos bude větší výběr. Kromě keramiky tak budou záda telefonu vyráběny i ve skle, případně veganské kůži. Keramický model but ale opět tím nejdražším a k dostání bude jen v černé nebo bílé barvě. Ostatní verze na tom budou o něco lépe.

Jinak se od Xiaomi 12 Ultra čeká samozřejmě nekompromisní vybavení, jako třeba Snapdragon 8 Gen 1 Plus. Případně 120 Hz QHD OLED displej nebo 120W nabíjení. Ale hlavním tahákem budou určitě fotoaparáty certifikované legendou Leica. A troufnu si tvrdit, že půjde o žhavého kandidáta na trůn mobilní fotografie. Jen ta cena….

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.