Gigant Xiaomi se zdaleka neangažuje jen v produkci mobilních telefonů, ale obsáhne v podstatě vše na trhu. Pomocí myriády pod-značek a partnerských firem je jejich záběr opravdu extrémní se vším všudy. Hlavní pod-značkou ale určitě zůstává Redmi, kteří stojí primárně za ovládnutím trhu telefonů střední a nižší třídy. Ale i Redmi mají ve svém portfoliu slušnou dávku zajímavých produktů z jiných oblastí. Čerstvě také vkročili na pole počítačových periferií, protože v mateřské Číně poslali Redmi na trh výborně vypadající zakřivený počítačový monitor.

Ani Xiaomi nejsou v této kategorii nováčky, protože zakřivené monitory s jejich puncem už na trhu existují. Pro Redmi jde ale o debut a bude zajímavé sledovat, zda mají v této souvislosti nějaké další ambice. Samozřejmě je ale velkou otázkou, zda vůbec plánují v tomto případě i globální dostupnost. Zdaleka ne všechny jejich produkty totiž vyrazí do světa a velká část jich zůstane hezky jen za Velkou čínskou zdí. Případně v některých vybraných asijských zemích. Ale u nového monitoru by to byla určitě škoda.

Levný herní ultra-wide monitor

Jedná se o 30-palcový kousek s ultra-wide poměrem stran 21:9. Rozlišení je ale “jen” 2560 x 1080 pixelů, nad čímž leckdo možná ohrne nos. Ale pro herní účely to má i velmi pozitivní efekt, protože jde o výrazně nižší zátěž na grafickou kartu. Monitor umí také 200 Hz obnovovací frekvenci, DC dimming a má i AMD FreeSync Premium. To jsou velmi slušné parametry, ke kterým můžeme ještě přihodit DisplayPort a dva HDMI vstupy. And designem monitor nezklame, protože má na třech stranách minimální rámečky a jen “brada” je lehce výraznější.

To nejlepší ale přijde s nastavenou cenou, protože zas a znovu můžeme čínským kolegům závidět. Monitor jde totiž na trh jen za 1299 juanům, tedy v přepočtu asi 204 dolarů. Za podobnou cenu by si dali určitě říct i fanoušci u nás. Primárně ti herní, protože zakřivené ultra-wide monitory jsou pro hry jako stvořené. A z vlastní zkušenosti mohu také potvrdit, že od ultra-wide už není cesty zpět k 16:9.