Benchmark Antutu je podobně jako třeba Geekbench velmi prestižní záležitostí pro výrobce telefonů. Dosažení dobrého výsledku je ideální pro reklamní materiály a obecné poměřování “pindíků” s konkurencí. To stejné se ale samozřejmě dá říct o samotných výrobcích čipsetů, kteří se také rádi podobnými čísly ohánění. A na Android platformě v high-end segmentu už dlouhé měsíce a roky vždy dominují čipsety od Qualcommu, které mezi sebe opravdu nikoho moc často nepouští. Ale v poslední době je konečně čas i na nového hráče.

Taiwanský Mediatek v minulosti nikdy nevěnovat high-end segmentu moc pozornosti, protože také v zásobě neměl nic konkurenceschopného. Časy se ale mění a s Dimensity 9000 konečně dostali do ruky i opravdu výkonný kousek křemíku, který zvládne přísné srovnání s těmi nejlepšími. A v zásadě je schopen je i překonávat, protože první předběžné výsledky byly dokonce na samotné špičce. Březnový žebříček Antutu to jen potvrzuje, i když na samotný trůn to ještě nebylo. Přece jen tam se vyhřívají specializované herní modely, které už tradičně sázejí na Snapdragony.

Top 10 vůbec poprvé s Mediatekem

Ostatně v první desítce najdeme na Antutu žebříčku hned osm výsledků s čipsetem Snapdragon 8 Gen 1. Zbylé dvě pozice jsou pak vyhrazeny právě pro Dimensity 9000 a na Exynos 2200 tak nezbylo nic. Ten se jen velmi zběžně ukázal v únorovém žebříčku s Galaxy S22 Ultra, ale stejně rychle zmizel z očí. Znovu se tak potvrzuje, že Exynosy od Samsungu prostě mají dlouhodobě problém konkurovat těm opravdu těžkým vahám. Nu a Kiriny od Huawei už po úderu amerického embarga zmizely úplně.

První trojice obsahuje jen herní telefony, ať už se jedná o Red Magic 7 Pro, nebo IQOO 9 a 9 Pro. Ty jako jediné překonaly celkových milion bodů. Ale Redmi K50 Pro a OPPO Find X5 Pro s Dimensity 9000 nechybí mnoho. Navíc je zajímavé přímé srovnání dvou telefonů jedné řady s Redmi K50 vs K50 Pro, kde má dokonce řešení s Dimensity navrch.