Značky Poco a Redmi, i když se to na první pohled nezdá, jsou celkem propojené. Je to dáno tím, že se Poco po svém velikém úspěchu s modelem Pocophone F1 v roce 2018, pustilo do rebrandingu telefonů Redmi. A není tajemstvím, že jak Poco, tak Redmi jsou sub značky společnosti Xiaomi, a to přesto, že jsou v podstatě nezávislé. Proto se můžeme celkem spolehnout na to, že telefony Redmi se následně na některých trzích objeví jako přeznačené Poco stroje. Ne jinak tomu bude i nyní, kdy se na trh chystají telefony řady Poco F4 5G.

Na své brzké uvedení se už připravuje telefon Poco F4 5G. Tipaři ale tvrdí, že se opět můžeme spolehnout na to, že půjde o přeznačený telefon Redmi, nejspíše o jeden z modelů nedávno uvedené řady Redmi K50. Případně může jít i o rebrandovaný model Redmi K40S, který výrobce představil společně s telefony K50. Víme, že telefon Poco F4 5G sbírá certifikace důležité pro uvedení na trh a jednou z posledních je i thajská certifikace NBTC. To tedy naznačuje i globální představení, ale je pravděpodobné, že výrobce telefon nejdřív představí na domácím čínském trhu.

Co zatím víme o parametrech Poco F4 5G

Začneme tou nejčerstvější informací z certifikačního výpisu NBTC. Certifikací prošel Poco F4 5G s kódovým označením 22021211RG a výpis potvrdil podporu GSM, WCDMA, LTE a NR, což zároveň potvrdilo i podporu 5G sítí. Tolik tedy k poslední certifikaci. Dále se podíváme na testovací výpis Geekbench a tady nastává tak trochu zmatek. Testy totiž telefon prošel s procesorem Snapdragon s podporou 5G. Víme, že telefony Redmi K50 i K50 Pro ale mají čipsety Dimensitx 8100 a Dimensity 9000. Je tedy možné, že chystaný telefon Poco vychází z modelu Redmi K40S, který pohání Snapdragon 870. Geekbench dále prozradil, že kapacita RAM je 8 GB a operačním systémem je Android 12.

Jestli je Poco F4 5G opravdu přeznačený Redmi K40S, můžeme čekat 6,67 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Procesor Snapdragon 870 by kromě 8 GB RAM mohlo doplnit i 6/12 GB RAM a 256 GB interního úložiště. Můžeme čekat i hlavní fotoaparát se 48 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači a přední 20 MPix kameru. A také 4500 mAh baterii s 67 W nabíjením. Tyto specifikace ale musí potvrdit výrobce.