V ještě poměrně nedávných dobách se bez paměťové karty neobešel skoro žádný milovník technologií. Mobilní telefony měly často zcela nedostačující paměťové kapacity a tak bylo nutné jejich rozšíření externími možnostmi. To už v dnešní době není ve velké míře pravda, protože většina modelů i střední, či dokonce nižší třídy, má obří porci vnitřní paměti. A tak už je slot na paměťové karty často delegovaný do role ne moc důležitého přívazku. Spousta jiných zařízení ale stále paměťové karty vyžaduje a my pro vás dnes máme zajímavé kousky značky Lenovo řady ThinkPlus.

Paměťovou kartu momentálně využijete hlavně například v dronech, bezdrátových reproduktorech nebo dash kamerách. Potřebujete tak od nich zejména slušné rychlosti, zvláště pokud ukládáte třeba 4K videa. Samozřejmě hovoříme o microSD kartách (neboli TF kartách), které jsou suverénně nejrozšířenější na trhu. Řada Lenovo ThinkPlus nabízí rychlosti až 100 MB/s a vyšší kapacity mají i garantované puncy výkonu. Ať už jde o Class 10, video třídu V30, třídu výkonu aplikací A3 nebo celkovou U3. U nižší 32 GB kapacity se pak musíte spokojit s Class 10 / A1 / U1 / V10, ale i to často naprosto stačí. Samozřejmostí je kompletní odolnost proti teplotám, vodě, vibracím nebo rentgenovému záření.

V akci na e-shopu Tomtop jsou pak tyto paměťové karty za velmi zajímavé ceny. Sice z čínského skladu obchodu, ale s možností bezcelní dopravy. Takže se nemusíte bát ani extra doplatků. Nejnižší 32 GB verze vyjde na 8.83 euro, ale vyplatí se spíše ty vyšší. Ať už 64 GB verze za 10.87 euro, nebo 128 GB za 20.73 euro. Jen si vybrat.