Asi nikomu z nás včera neuniklo globální představení vlajkového telefonu OnePlus 10 Pro. Telefon výrobce uvedl pro evropský, americký a v neposlední řadě i pro indický trh. A v Indii byla společně s telefonem uvedená také bezdrátová sluchátka OnePlus Bullets Wireless Z2. Nejde ale o skutečně bezdrátová sluchátka, protože jsou vybavená páskem na krk. OnePlus sice má svá TWS sluchátka, ale i přesto nezapomíná na ty, kterým víc vyhovují sluchátka spojená krátkým páskem. A právě hlavním odbytištěm takto koncipovaných sluchátek je Indie.

Hlavní parametry sluchátek OnePlus Bullets Wireless Z2

Sluchátka mají 12,4 mm měniče, které jsou zatím těmi největšími, které OnePlus u svých sluchátek použil. Díky tomu jsou sluchátka hlasitější s bohatými basy a výbornou celkovou kvalitou zvuku. Dále zde najdeme speciální AI algoritmus pro snížení hladiny hluku a pro tento účel nechybí ani vestavěný mikrofon. Nová sluchátka také podporují kodeky ACC a SBS.

Ovládací prvky výrobce umístil na „nákrčník“. Proto je ovládání hlasitosti jednoduché a lze ho zvládnout jedním prstem. Vzhledem k tomu, že bezdrátová sluchátka jsou velmi často používaná při venkovních sportovních aktivitách, jsou odolná proti stříkající vodě a prachu podle certifikace IP55. Proběhnout se s nimi v dešti by tedy neměl být problém.

OnePlus Bullets Wireless Z2 lze jednoduše spárovat s jakýmkoli telefonem OnePlus. Ale spárování s telefony nebo zařízeními jiné značky musíte manuálně povolit. Tím se dostáváme k tomu, že párování probíhá přes Bluetooth 5. Velkou devizou sluchátek je i dlouhá výdrž na jedno nabití. Podle výrobce vydrží 200 mAh baterie na jedno nabití až 30 hodin přehrávání hudby při hlasitosti nastavené na 50 %. Navíc 10 minut dobíjení postačí na 20 hodin používání. Nabíjení sluchátek probíhá přes USB-C konektor. Na trh jdou sluchátka OnePlus Bullets Wireless Z2 v barvách Beam Blue a Magico Black a na indickém trhu přijdou na 1999 indických rupií, co je v přepočtu zhruba 26 dolarů.