Společnost Motorola si loni po hromadě telefonů střední třídy produktové řady G na chvíli odskočila do segmentu prémiových strojů a vydala vlajkový telefon Moto Edge X30. Letos v únoru/februári jej představila na globálních trzích s obchodním názvem Moto Edge 30 Pro a víme, že momentálně pracuje i na vlajkovém telefonu Motorola Frontier. Ale nezahálí ani ve své oblíbené střední třídě a prý připravuje telefon Moto G52.

V souvislosti s chystaným telefonem Moto G52 připomeňme loňský model Moto G51 s procesorem Snapdragon 480 Plus a podporou 5G sítí. Bylo by logické, kdyby letošní telefon G52 na něj navázal a nabídl alespoň pár vylepšení. Ovšem podle toho, co zveřejnily stránky 91Mobiles ve spolupráci se známým tipařem Evanem Blassem, tomu až tak úplně nebude. Proto se pojďme podívat, jak vypadají odhadované parametry a design telefonu Moto G52.

Co uvádí tipaři o telefonu Moto G52

Začneme rovnou asi tím nejpodstatnějším, a tím je použitý procesor. Tipaři tvrdí, že jde o Snapdragon 680, který, jak známo, nepodporuje 5G sítě. Takže v tomto případě je to spíš tak trochu krok zpátky k loňským telefonům Moto G41 a G31. I když tyto dva stroje pohání procesor Helio G85. Chystaný telefon G52 dostane k procesoru Qualcomm 4/6 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště.

Displej telefonu Moto G52 je typu pOLED, má úhlopříčku 6,55 palce, rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvenci 90 Hz. Tady naopak výrobce přidal jedno malé vylepšení ve srovnání s modelem G51. Ten má totiž LCD obrazovku, ale s rozlišením 120 Hz. Hlavní fotoaparát je u letošního modelu stejný jako u toho loňského, což tedy znamená že je trojitý s 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači. Druhý senzor funguje jako širokoúhlý objektiv a třetí slouží pro zachycení hloubky ostrosti. Přední kamera má 16 MPix. Kapacita baterie je také stejná jako loni a dosáhla na 5000 mAh. A nebude chybět ani určitá odolnost podle certifikace IP52. A co se týče designu Moto G52, tak ten je vlastně také stejný jako u modelu G51.