Ani letos společnost Google nevynechá svou vývojářskou konferenci I/O. Stalo se tak jen jednou v roce 2020, kdy byla konference zrušena kvůli pandemii koronaviru. Ale loni už probíhala online a i letos jí můžeme vidět online, i když někteří zástupci společnosti a jejich byznys partneři se jí zúčastní přímo. Konference už má potvrzený termín 11. a 12. května/mája a jako vždy se zaměří na novou verzi operačního systému Android, nové produkty jako je Assistant, Mapy nebo Vyhledávání a podle tipařů se dočkáme i představení telefonu Google Pixel 6A.

Stejně jako předchozí modely s označením A, bude i ten letošní mít lehce snížené specifikace, aby výrobce dostál i jeho tradičně nižší ceně. Přesto telefon Pixel 6A pohání procesor Tensor GS101, který mají i modely Pixel 6 a Pixel 6 Pro. S ním také prošel i testy Geekbench. Výrobce zachová u telefonu Google Pixel 6A i stejný atraktivní design jako u jeho loňských sourozenců. Ostatně vzhled potvrdilo i prodejní balení, jehož snímek exkluzivně zveřejnily stránky TechXine.

Google Pixel 6A má stejný design jako jeho sourozenci

Na snímku prodejní krabice vidíme, že zadní panel telefonu Google Pixel 6A má černou barvu. Záda jsou lesklá a lesklý je i horizontálně uložený modul hlavního fotoaparátu. Je tedy možné, že zadní panel i fotoaparát jsou skleněné. Ale spíš jde o lesklý plast, který sníží cenu. V modulu jsou dva senzory a napravo od nich vidíme LED blesk. Tipaři odhadují, ze foto výbava modelu Pixel 6A bude skromnější s primárním 12,2 MPix senzorem Sony IMX363 a 12 MPix širokoúhlým objektivem sony Sony IMX355. To ale nemusí nutně znamenat, že foto výstupy budou nekvalitní. Všichni víme, že za dobrými fotkami telefonů Pixel vždy stál speciální algoritmus a režim Google Camera.

O dalších specifikacích Google Pixel 6A se zatím jen spekuluje. Tipaři odhadují, že můžeme očekávat 6,2 palcový OLED displej s integrovaným snímačem otisků. Baterie zřejmě dostane solidních 5000 mAh a kapacita interního úložiště prý je 128 GB. Co ale bude chybět, ve srovnání s modely Pixel 6 a Pixel 6 Pro, je otvor pro mikrofon v modulu hlavní kamery a také laserové ostření fotoaparátu.