Na ultimátní Xiaomi 12 Ultra stále ještě čekáme a nějaký ten měsíc ještě asi i budeme. Takže vrcholem potravního řetězce telefonů Xiaomi nám stále zůstává Xiaomi 12 Pro. A vlajková řada nám 15. března také oficiálně vstoupila i na světové trhy, takže nemusíme jen tiše závidět čínským kolegům. Tedy pokud samozřejmě pořádně otevřete peněženku, protože vlajkové modely Xiaomi už dávno nejsou zrovna s lidovými cenami. Jde ale samozřejmě o parádní high-end kousky, které nadchnou celou škálou parametrů. A to i včetně fotoaparátů.

Xiaomi 12 Pro se totiž konečně dostal do spárů testerům prestižního benchmarku DxOMark. Ti pravděpodobně čekali na jeho globální verzi, než se odhodlali k plné recenzi. Kromě obvyklého testu fotoaparátu si posvítili také i na audio výkon telefonu a tam zrovna telefon moc nedominoval. Od čtveřice reproduktorů Harman Kardon s Dolby Atmos se možná čekalo více. Recenzent sice často chválí, ale i tak je celkový výsledek 70 bodů dostatečný pouze na celkové 31. místo v žebříčku. Slušné, ale nikoli zrovna extra přesvědčivé.

Solidní evoluce fotoaparátu

To testy fotoaparátu dopadly výrazně lépe. Chválí se tak třeba míra detailů, slušná expozice, rychlý autofokus nebo nízká hladina šumu Stejně tak je prý vidět pořádný pokrok v ultra-wide snímcích a zejména i v těch nočních. Tam prý Xiaomi 12 Pro patří k premiantům. Kvituje se také slušný výkon při natáčení videa a jeho stabilizace. Neduhů je ale také celá řada, od limitované hloubky pole, slévání detailů při vysokém kontrastu, podprůměrný bokeh režim nebo vyrovnání bílé u videa. Hlavně ale telefon kulhá v možnostech zoomu, kde je high-end přece jen o krok dále. Ale dokonalý fotoaparát samozřejmě neexistuje.

Xiaomi 12 Pro

Stejné skóre jako Galaxy S22 Ultra

Celkové dosažené skóre 131 stačí na celkové 14. místo, což vůbec není špatný výsledek. Telefon ukázal slušný pokrok oproti minulé generaci (poskočil o tři body) a zejména dorovnal papírově i silnější konkurenci. Zcela identické skóre má totiž například takový Samsung Galaxy S22 Ultra Exynos verze. A ten je přece jen postaven výše nejen cenově, ale i v rámci série. Takže Xiaomi 12 Pro určitě s fotoaparáty nezklamalo, i když k Honor Magic4 Ultimate je stále ještě dlouhá cesta…