Společnost Samsung má letos za sebou několik velkých představovaček. Především došlo na uvedení vlajkových telefonů řady S22. Ovšem i telefony střední třídy, které mají fanoušci společnosti Samsung ve velké oblibě, jsou už na trhu. Konkrétně jde o modely Galaxy A53, Galaxy A33 a Galaxy A73, které byly uvedeny před pár dny. Před námi je ale prezentace některých telefonů z produktové řady M a na trh se už také pomalu chystá odolný stroj Samsung Galaxy Xcover Pro 2.

Chystaný odolný telefon naváže na svého předchůdce Galaxy Xcover Pro z roku 2020, který svým designem opravdu nezapře outdoorový stroj. Bude mít i letošní Samsung Galaxy Xcover Pro 2 takto výrazně outdoorový design? Odpověď na tuto otázku najdeme prostřednictvím čerstvých renderovaných obrázků, které exkluzivně zveřejnily stránky Zoutons.

Design Samsung Galaxy Xcover Pro 2 podle renderů

Vzhled odolného modelu Galaxy Xcover Pro 2 působí opět masivním dojmem. Rámy jsou silné a přidávají telefonu na tloušťce. Na rozdíl od předchůdce má ale letošní odolňák místo „díry“ v displeji malý kapkovitý výřez pro přední kameru. Rámečky kolem obrazovky jsou širší, a to včetně brady. Na zadním panelu leží v levém horním rohu malý modul pro duální fotoaparát. Napravo od něj je LED blesk.

Dále se dozvíme, že rozměry telefonu Samsung Galaxy Xcover Pro 2 jsou 169,5 × 81,1 ×10,1 mm. Displej má úhlopříčku 6,56 palce, nechybí ani 3,5 mm audio jack a snímač otisků, který leží na hraně přístroje. Tipaři také tvrdí, že letošní odolný telefon Samsung bude podporovat 5G sítě. Samozřejmě podpora 5G je podmíněna použitým procesorem a my už díky Geekbench víme, že to může být Snapdragon 778G. Není ale vyloučený ani čipset Exynos 1280. Určitou zajímavostí v dnešní době je i použití vyjímatelné baterie. Ale na druhou stranu, má ji i odolný model Galaxy Xcover Pro. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou One UI 4.0. Je pravděpodobné, že Samsung svůj nový odolný telefon opět představí v tichosti. Ale kdy by se tak mohlo stát zatím nevíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.