Dnes odpoledne se fanoušci OnePlus konečně dočkají vlajkového telefonu OnePlus 10 Pro, který je připravený pro globální trhy. Je otázkou jak výrobce nastaví jeho cenu, ale už podle prvních odhadů bude poměrně vysoká v poměru k parametrům. Možná proto někteří raději sáhnou po levnější kusech z dílny OnePlus. Na ty se můžeme postupně těšit od dubna/apríla do července/júla a půjde o modely z produktové řady Nord. Ale v přípravách je i levnější model ze série 10, konkrétně OnePlus 10R.

Telefon OnePlus 10R může dorazit v průběhu května/mája, protože už nyní je v testovací fázi pro indický trh. Ovšem je také docela možné, že podobně jako loňský OnePlus 9R, bude určený výhradně pro tento trh. To už snad brzy výrobce potvrdí. Ale než se tak stane, přece jen se na tento chytaný telefon podíváme trochu blíž. Co se specifikací týče, máme je skoro všechny shrnuté. A letmým pohledem na ně zjistíme, že jsou výrazně podobné specifikacím nedávno uvedeného telefonu Realme GT Neo 3.

Rendery OnePlus 10R odhalily design

Bude tedy OnePlus 10R přeznačený telefon GT Neo 3? Odpověď je jednoduchá. Bude. Alespoň podle aktuálních renderovaných obrázků to tak vypadá. Snímky se objevily na stránkách 91Mobiles a ve spolupráci s tipařem Yogeshem Brarem potvrdily, že design OnePlus 10R sice není tak, řekněme, exkluzivní jako u Realme GT Neo 3, ale je téměř identický.

Rozhodně u vzhledu telefonu OnePlus nemůžeme čekat barevné verze Le Mans a Silverstone. Další malou změnou je uložení LED blesku v modulu hlavního fotoaparátu, kdy OnePlus 10R má blesk napravo vedle velkého snímače. Jinak je ale vzhled stejný, a to včetně “díry” pro přední kameru ve středu horní části displeje. Dokonce chybí i tlačítko Alert Slider.

Kromě vzhledu má telefon OnePlus také stejné specifikace jako telefon Realme GT Neo 3. Ať už jde o 6,7 palcový E4 AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a nebo procesor Dimensity 8100. Stejná je i foto výbava hlavního fotoaparátu, tedy 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzory. Proslýchá se dokonce i to, že budou existovat dvě verze s různou kapacitou baterií a různým nabíjením. Verze s 4500 mAh baterií bude podporovat 150 W nabíjení a verze s 5000 mAh akumulátorem dostane 80 W nabíjení. Obě verze ale poběží na systému Android 12 s nadstavbou Oxygen OS.