Máme tu konec měsíce března/marca, kdy na svět přišla spousta nových chytrých telefonů. Zítra začíná nový měsíc a zároveň i druhý kvartál letošního roku. I v tomto období se můžeme těšit na hromadu novinek a vše zostra odstartuje společnost Vivo. Ta si totiž na duben/apríl připravila několik nových telefonů a dokonce i jeden tablet. Ale ani její sub značka iQOO nezahálí a chystá vlajkový telefon iQOO Neo 6. Jeho termín představení je naplánovaný na 13. dubna, takže je jasné, že zájem tipařů o tento stroj je enormní.

Před pár dny jsme se mohli podívat na to, jak telefon iQOO Neo 6 vypadá. A také už známe některé z jeho specifikací. Nu a vzhledem k tomu, že se poměrně dost spekuluje o použití vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen1, nahlédneme do testovacího výpisu z benchmarkové platformy Geekbench. Těmito výkonnostními testy Neo 6 totiž nedávno prošel.

Jaké parametry modelu iQOO Neo 6 odhalil Geekbench?

Testy Geekbench prošel iQOO Neo 6 s kódovým označením Vivo V2196A. Z výpisu vyčteme, že telefon při testech poháněl osmi jádrový procesor společnosti Qualcomm s označením “Taro” s maximální taktovací frekvencí 3,0 GHz. Můžeme tedy směle potvrdit předchozí odhady tipařů. Ano, Neo 6 opravdu pohání Snapdragon 8 Gen1.

Při testech čipset doplnilo 12 GB operační paměti. Ovšem podle odhadů tipařů půjde na trh i verze s 8 GB RAM. Dodejme i to, že telefon běží na operačním systému Android 12, který na čínském trhu doplní nadstavba OriginOS Ocean. V Single-core testu získal iQOO Neo 6 celkem 1193 body a ve více jádrovém testu nasbíral celkem 3523 body.

Z dalších parametrů, které známe, upozorníme například na ty, které zveřejnila Tenaa. Je to 6,62 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+. Obnovovací frekvence je údajně 120 Hz. Baterie je dvoučlánková s celkovou kapacitou 4700 mAh. Díky certifikaci 3C zase víme, že podporuje rychlé nabíjení s výkonem 80 W. Rozměry zařízení jsou 163 × 76,16 × 8,5 mm.