Zhruba před dvěma týdny prosvištěla internetem zpráva, že chystané modely řady Vivo X80 dostanou zbrusu nové foto-senzory od Sony. Podle těchto informací měli jít o nějaký kousek série IMX8, ale konkrétní verze zmíněna nebyla. To ale dnes napravil známý čínský “leakster” @BaldPanda, který se podělil s fanoušky o další detaily ohledně tohoto telefonu. A novinky od Vivo opravdu budou premiérou nového senzoru od Sony, konkrétně pak IMX886. A určitě se je na co těšit, protože má jít o špičkový senzor.

Čínský expert přímo zmínil i některé parametry tohoto senzoru, i když jich opravdu zatím není mnoho. Sony IMX886 by tak podle jeho slov měl být velký 1/1.56″ senzor s RGBW uspořádáním. Přesné rozlišení senzoru zatím netušíme, ale spekuluje se o vyšším, než je v poslední době obvyklých 50 Mpx. Co se týče kompletní foto sestavy, tak se pro telefony Vivo X80 očekává trojitý systém s ultra-wide a telefoto čočkami. Budou se ale pravděpodobně lišit v závislosti na modelu. Fotoaparáty také vylepší i zbrusu nový firemní ISP čip Vivo V1.

Dvojice nebo trojice novinek ?

Řada Vivo X80 údajně přinese jen dvojici modelů (základní a Pro), i když někteří analytici už před časem naznačovali i Pro+. Ten měl dostat do vínku procesor Snapdragon 8 Gen 1, na rozdíl od Dimensity 9000 u nižších sourozenců. Možná ale model Pro+ skrečovali a samotný vrchol potravního řetězce tak zůstane vyhrazen pro ohebný Vivo X Fold. Ale to jsou stále jen spekulace ze všech stran.

 

Každopádně už Vivo X80 i Vivo X80 Pro prošly certifikačním procesem TENAA a jejich představení je tak na spadnutí. Firma naplánovala oficiální představovačku na 11. dubna, ale o řadě X80 se na ní nemluví. Takže je možné, že se tyto novinky přece jenom o fous pozdrží. Ale už máme v podstatě jistotu, že představení bude globální záležitostí a telefony se tak asi ukáží i u nás. Tedy dříve nebo později…