Společnost Vivo sice chystá na příští měsíc představení několika svých novinkových produktů, ale ani přesto nezahálí. Pracuje i na svých populárních řadách, mezi které bezesporu patří i série S. Ta je totiž pověstná tím, že má vždy velmi slušnou foto výbavu. Vzpomeňme například na loňské modely Vivvo S12 a Vivo S12 Pro. Je proto jisté, že letos nebudeme ochuzeni o jejich nástupce a takovou první vlaštovkou může být telefon Vivo S13E.

Není to ale poprvé, co se o telefonu Vivo S13E zmiňujeme. Před pár dny jsme na něj narazili v certifikační databázi Tenaa, kde figuroval jen pod kódovým označením Vivo V2190A. V té době se ani ostřílení tipaři neodvažovali odhadnout o jaký telefon může jít. Dnes je tomu ale už jinak, protože stránky MySmartPrice ve spojení s čínským tipařem, který si říká Plešatá panda, odhalily, že jde právě o model z řady S13. Tipař také zjistil, že tento chystaný stroj prošel čínskou certifikací 3C.

Co zatím víme o telefonu Vivo S13E?

Začneme tím, co odhalil výpis 3C. Kódové označení telefonu je při této certifikaci stejné jako u certifikace Tenaa. Z výpisu vyčteme, že zařízení podporuje rychlé nabíjení s výkonem 66 W a Plešatá panda dodává, že baterie může mít kapacitu 4700 mAh. To je tedy hodně blízko kapacitě 4605 mAh, kterou uvádí Tenaa. Kromě výkonu nabíjení je v certifikaci 3C potvrzená také podpora 5G sítí.

Tipař dále uvádí, že telefon Vivo S13E půjde na trh v barvách Rime Gold, Fluorite Black a Ice Crystal Blue. Paměťové verze prý budou dvě, a to 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště a 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Tipař se ale domnívá, že telefon může mít obchodní název Vivo S15E. To ale ztrácí logiku v rámci číslování jednotlivých generací v řadě S.

Kromě výše zmíněného čekáme u telefonu Vivo S13E také 6,44 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+. Přední kamera má mít 16 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzory. Přesný typ procesoru je zatím v utajení, ale podle Tenaa jde o osmi jádrový čipset s taktem 2,8 GHz. Nu a operačním systémem je Android 12.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.