I když trhu s tablety a celkovým prodejům výrazně pomohla koronavirová pandemie, tak jde stále jen o chudého příbuzného telefonů. Ale i tak už skoro každá velká značka má svoji nabídku alespoň jednoho tabletu a Realme nejsou výjimkou. Jejich prvotina Realme Pad se představil na konci minulého roku a posléze se dostal i do Evropy. Jen je bohužel jeho dostupnost omezena pouze na některé státy, mezi které Česká Republika nepatří. Už na 4. dubna ale firma chystá představovačku nového modelu tabletu, menšího Realme Pad Mini.

A na webu filipínských prodejců se už tento tablet objevil s kompletními specifikacemi hezky ještě před vydáním. Takže si můžeme udělat přesný obrázek o jeho výbavě a parametrech. S 8.7-palcovou úhlopříčkou jde opravdu o “Mini” verzi tabletu, protože původní model měl 10.4-palce. Ostatně aktuální jablečný iPad Mini má také 8.3-palcový displeje. Realme Pad Mini ale bude protaženější než jablečný model, protože má mít rozlišení 1340 x 800 pixelů. Takže se nekoná nijak jemný a ostrý displej, navíc samozřejmě pouze IPS LCD.

Malý, ale šikovný

Na druhou stranu je ale tablet příjemně kompaktní s rozměry 211.8 x 124.5 x 7.6 mm a 372 g váhy. O výkon se stará procesor Unisoc T616, doplněný o 3 GB / 4 GB RAM a 32 GB / 64 GB vnitřní paměti. I z těchto čísel je jasné spíše low-end zaměření tabletu. Slušně velká 6400 mAh kapacita baterie umí jen 18W nabíjení, ale tablety nikdy moc na rychlo-nabíjení nesázely. Z prvních obrázků to také vypadá, že přijdeme o 3.5 mm audio jack. Ale aspoň dostaneme microSD slot k rozšíření vnitřní paměti.

Realme Pad Mini je v listingu uveden s Androidem 11 a musíme tak doufat v budoucí aktualizaci minimálně na Android 12. Ostatně Realme se v této souvislosti cukali i aktualizací původního velkého Realme Pad. Neznáme také cenu, ale podle mého nemůže být příliš vysoká. Větší bratr stál v Evropě 259 euro, takže menší kousek musí být levnější. Jen samozřejmě netušíme, zda se vůbec do Evropy, potažmo k nám, někdy podívá.