Před pár dny nám čínský gigant Vivo slíbil další velkou představovačku svých produktů, která proběhne v Číně už 11. dubna. Už dopředu také potvrdili, že se na ní ukáže jejich premiérový ohebný kousek Vivo X Fold a také i tablet Vivo Pad. Zasvěcené zdroje k této dvojičce ještě přihazovaly i Vivo X Note, ale oficiální potvrzení scházelo. To už ale neplatí, protože zástupci firmy dnes definitivně potvrdili, že se 11. dubna představí světu právě i nový X Note.

Tedy v zásadě pokračovatel designové série NEX. Ta byla nedávno poslána k ledu, ale Vivo X Note by měl převzít veškerá očekávání a naděje. Na webu se už objevily i první rendery telefonu, i když ruku do ohně za ně nedáme. Každopádně ukazují poměrně masivní modul zadního fotoaparátu a také logo ZEISS. Zajímavostí je i přítomnost hardwarového „šoupátka“, podobného Alert Slider od OnePlus.  Že by se kromě OPPO na podobný tah chystalo i Vivo ? Ostatně všechny značky patří pod křídla obřího koncernu BBK Electronics. A „šoupátek“ v telefonech není nikdy dost…

Vivo X Note

High-end a design ruku v ruce

Vivo X Note se už ale také mihnul i ve výsledcích čínských certifikačních agentur TENAA a 3C, takže máme o parametrech poměrně přehled. Tedy pokud se samozřejmě vše potvrdí. Telefon by měl určitě potěšit milovníky velkých modelů, protože dostane to vínku 7-palcový AMOLED E5 panel s QHD+ rozlišením a 120 Hz. Kromě toho také i čipset Snapdragon 8 Gen 1, až 12 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti. Slušný základ se vším všudy.

Šetřit se nebude ani na 5000 mAh baterii s 80W klasickým a 50W bezdrátovým nabíjením. Na velmi vysoké úrovni budou i foto senzory, které vzadu najdeme hned čtyři. K 50 Mpx Samsungu S5KGN1 se přidá 48 Mpx Sony IMX598, 12 Mpx Sony IMX663 a 8 Mpx OV08A10 s 5x zoomem. Telefony Vivo jsou známy i vysokým rozlišením selfie kamerky, ale tady ho ještě netušíme. Stejně tak netušíme ani cenu, která rozhodně nebude nízká…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.