Značka Poco je na indickém trhu velmi populární, a to i přesto a nebo právě proto, že valná většina jejich telefonů jsou rebrandy modelů Redmi. Celkem slušný úspěch zaznamenala i její produktová řada M4. První vydaný telefon z této série byl překvapivě ten vyšší ze dvou modelů, konkrétně Poco M4 Pro 5G. Ovšem nepřekvapivě šlo o přejmenovaný Redmi Note 11 5G. Následovalo uvedení modelu Poco M4 Pro 4G a nyní tedy čekáme na standardní telefon z této řady. A vypadá to, že standardní verze Poco M4 5G je už na dohled.

Samotný výrobce sice ještě nepotvrdil, že na telefonu Poco M4 5G pracuje, ale znáte tipaře. Ti nikdy nespí a už pomalu začínají na tento telefon upozorňovat. První informace o chystaném stroji se totiž objevily na stránkách MySmartPrice, takže se na ně podíváme dnes i my.

Odhadované parametry modelu Poco M4 5G

Stejně jako všechny telefony z produktové řady M4 dostal i Poco M4 5G procesor z dílen MediaTek. Konkrétně prý jde o čipset Dimensity 700. Je to celkem hodně používaný procesor pro telefony střední třídy, protože je cenově výhodný a podporuje 5G sítě. Připomeňme, že pohání i loňský model Poco M3 Pro 5G a v souvislosti s tím musíme dodat, že i další specifikace tohoto modelu jsou podobné právě tomuto loňskému telefonu.

Kromě procesoru Dimensity 700 tipaři zmiňují, že v případě Poco M4 5G jej doplní 4 GB případně 6 GB operační paměti a 64 GB nebo 128 GB interního úložiště. K dispozici zřejmě bude i slot pro microSD kartu pro další rozšíření vnitřní paměti. IPS LCD displej má úhlopříčku 6,58 palce a rozlišení FullHD+. Obnovovací frekvence údajně dosáhla na 90 Hz.

Přední kamera má 5 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix senzor se světelností f/1.8 a 2 MPix makro objektiv. Širokoúhlý objektiv u zadní kamery chybí. Nesmíme zapomenout ani na baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 18 W. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou MIUI 13 pro Poco. Z výše uvedeného se zdá, že chystaný telefon je opět “jen” přejmenovaný telefon Redmi Note 11E, který výrobce představil na začátku letošního roku na japonském trhu.