Do uvedení prvního skládacího telefonu společnosti Vivo je sice ještě relativně dost času, ale už nyní se rozjíždí promo kampaň. A to je dobře, protože alespoň potenciální kupci budou vědět, do čeho půjdou. Proto pak nebudou při představovačce 11. dubna/apríla překvapeni. Navíc podle promo snímků a také podle promo videa, které najdeme nejen na čínské síti, ale také na YouTube, vypadá skládací telefon Vivo X Fold opravdu velmi dobře.

Design Vivo X Fold podle promo snímků

Oficiální obrázky jasně ukazují, že skládací telefon Vivo X Fold má stejnou konstrukci, jako valná většina podobných telefonů na trhu. To znamená, že se skládá stejně jako kniha a nejde tak o véčkový model. Na čelním panelu v zavřeném stavu je displej s minimálními rámečky a mírně zakřivenými hranami. Zadnímu panelu dominuje velký obdélníkový modul hlavního fotoaparátu. V jeho levé polovině je kruh, ve kterém leží čtyři snímače. LED blesk najdeme napravo vedle okruží se senzory, nad bleskem je logo firmy Zeiss. To jasně ukazuje, že se Zeiss podílel na optice hlavní kamery. Po otevření má telefon uvnitř velký displej s “dírou” pro kameru. Stejný vzhled telefonu potvrdilo i krátké promo video.

A co k dnešnímu dni víme o specifikacích skládacího telefonu Vivo X Fold? Samotný výrobce potvrdil, že vnitřní displej je typu E5 AMOLED LTPO s úhlopříčkou 8 palců a 2K rozlišením. Na reálných fotkách jsme i už dříve mohli všimnout, že vnitřní obrazovka je bez nějakého většího nebo znatelného přechodu v místě ohybu. Je to možná i proto, že je displej pokrytý UTG sklem. Vnější OLED obrazovka má úhlopříčku 6,53 palce, rozlišení FullHD+ a 120 Hz obnovovací frekvenci.

Telefon prý pohání procesor Snapdragon 8 Gen1 s 12 GB operační paměti a 256/512 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4600 mAh s podporou rychlého kabelového 80 W nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení. Někteří tipaři ale tvrdí, že kabelové nabíjení může mít výkon až 120 W. Jak už bylo řečeno, hlavní kamera má čtyři snímače. Ten primární má 50 MPix, dále je tu 48 MPix širokoúhlý objektiv, 8 MPix teleobjektiv s 5× zoomem a 12 MPix teleobjektiv s 2× optickým zoomem. Na trh půjdou tři barevné varianty, a to modrá, karmínová a oranžová.