Úklid v našich bytech už v mnoha případech převzaly pokročilé robotické vysavače. Staré dobré manuální kousky sice ještě stále drží některé trumfy v rukou, ale roboti si vedou více než dobře. Navíc už dávno jejich pořízení nestojí „majlant“ a některé kousky svou cenou skoro až šokují. Právě jeden takový si pro nás dnes nachystali na e-shopu Cafago a nestihli jsme zírat. Za necelou pětistovku totiž robotický vysavač opravdu jen tak obvykle nenajdete. Protože jde také spíše jen o „čistič“.

Samozřejmě je ale nutné k němu přistupovat s realistickými očekáváními. Za podobnou cenu totiž opravdu nejde čekat zázraky a nějaké extra pokročilé vybavení. I tak by ale robot mohl v domácnosti ledaskomu pomoci. Jde o velmi kompaktní kousek, který se bez problémů vejde pod postel nebo skříň. Je vybavený senzory k automatické změně směru při detekci překážky, ale na nějaké přímé plánování zapomeňte. Zařízení také v podstatě jen stírá nečistoty mikrovláknovým hadříkem, takže nic přímo nevysává. Na druhou stranu je pak ale čištění velmi jednoduchou záležitostí.

V bleskových prodejích na Cafago je tento kousek k mání za opravdu extrémně nízkých 18.42 euro. A na výběr máte i bílé nebo černé barevné varianty. Jen se musíte smířit s o něco složitější dopravou z čínského skladu. Na první pohled vypadá tento robot jako hračka, ale s extra nízkou cenou možná za pokud stojí. Co kdyby nakonec opravdu ušetřil spoustu námahy při čištění špatně dostupných prostor…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.