O spolupráci Xiaomi s legendárním výrobcem optiky a fotoaparátů Leica se spekuluje už opravdu velmi dlouho. V podstatě od potvrzení ukončení spolupráce s Huawei se jen čekalo na to, kdo bude dalším vyvoleným z velkých výrobců telefonů. Volba evidentně padla na Xiaomi, protože informace o této kooperaci přibývají opravdu závratným tempem. První plody bychom tak měli vidět už velmi brzy, tedy spíše v momentě, kdy se konečně představí světu ultimátní Xiaomi 12 Ultra. A všichni doufají, že už by čekání nemuselo být nijak extra dlouhé.

Do mozaiky informací potvrzující spolupráci dvou těžkých vah si dnes můžeme dosadit další střípek. Šikulové z webu xiaomiui.net totiž rozpitvali zdrojový kód současné verze MIUI a našli velmi zajímavé odkazy. Ty odkazují na galerii obrázků systému a jednoznačně ukazují celou řadu dostupných filtrů Leica. To jen potvrzuje práce na fotoaparátech s puncem Leica, i když opět budou vylepšení asi jen softwarová. Spekuluje se například o speciálním algoritmu, 8K video filtrech Leica, vyladění barev Leica, černobílým filtrům a spoustě dalšího.

Leica

S Leicou až na samotný vrchol

Xiaomi totiž určitě berou návrat na špici žebříčku DxOMark velmi vážně a nehodlají ponechat nic náhodě. Xiaomi Mi 11 Ultra se několik měsíců vyhřívalo na samotném trůnu, než ho těsně překonal Huawei P50 Pro. A jen velmi nedávno pak předstihl celou konkurenci fantastický Honor Magic4 Ultimate. Xiaomi 12 Ultra tak bude mít jen ty nejvyšší ambice a všechny nechat za sebou. Snad už také definitivně padly spekulace o přesunu do řady MIX a telefon opravdu přijde pod původním označením.

Obecně se čeká jeho příchod někdy v průběhu druhého pololetí, ale přesný termín stále nemáme k dispozici. Telefon bude opravdu nabitý tím nejmodernějším vybavením a právě fotoaparát má být třešničkou na dortu. Pravděpodobně dostane hlavní 50 Mpx senzor obřích rozměrů, který doplní dvojice 48 Mpx ultra-wide a periskopické telefoto. K mání bude určitě i velmi pokročilý zoom a možná i optická stabilizace všech tří senzorů. No uvidíme.