Společnost OnePlus konečně už za pár dnů představí na globálních trzích svůj vlajkový stroj OnePlus 10 Pro. A je jistě dobrou zprávou, že se dostane i na evropské trhy. Zároveň ale běží přípravy další telefonů z této řady, mezi kterými je i model OnePlus 10R. A ani ti, kteří uvažují o telefonu střední třídy nebudou ochuzeni. Letos se nám totiž rozroste i produktová řada Nord. Tipaři naznačují, že se dočkáme modelu Nord 3 a OnePlus Nord 2T. Ale nesmíme zapomenout ani na model OnePlus CE 2 Lite 5G. Ovšem v tomto případě půjde “jen” o přeznačený telefon Realme V25.

Chystaných telefonů je tedy hromada, ale my se dnes na chvíli zastavíme u modelu OnePlus Nord 2T. Na stránkách MySmartPrice se totiž objevily jeho téměř kompletní specifikace. Ty, samozřejmě, výrobce zatím nepotvrdil, ale proč se nepodívat na to, co odhadují tipaři.

Odhadované parametry telefonu OnePlus Nord 2T

Tipaři tvrdí, že telefon OnePlus Nord 2T je vylepšenou verzí loňského Nord 2. Jeho uvedení očekávají buď na konci dubna/apríla a nebo na začátku května/mája. Teď se ale přesuňme k očekávaným specifikacím. Displej je prý typu AMOLED s úhlopříčkou 6,43 palce a obnovovací frekvencí 90 Hz. V levém horním rohu obrazovky je “díra” pro přední kameru. Ta má rozlišen 32 MPix. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix senzorem Sony IMX766 s OIS. Doplní jej 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix monochromatický snímač.

Na postu procesoru najdeme čipset z dílen MediaTek, což je jistě zajímavé. A to i proto, že jde o Dimensity 1300, který výrobce představil teprve nedávno. K novému procesoru prý OnePlus přidal 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Oxygen OS12. Tipaři dále upozorňují i na to, že nebude chybět ani posuvné tlačítko Alert Slider. Na další podrobnosti o parametrech si budeme muset chvíli počkat.