Už za dva dny se po dlouhém čekání konečně představí světu globální verze OnePlus 10 Pro. Firma jeho uvedení poměrně protahovala, takže jsou fanoušci v zásadě vděční za datum 31. března. I když je samozřejmě tento kousek pravověrnými fandy spíše kritizován, protože za svoji cenu nenabízí v mnoha ohledech zcela high-end parametry. Tedy pokud nás OnePlus ještě nepřekvapí extrémně přívětivou globální cenou. Ale to je asi zbytečný optimismus. Osobně totiž čekám cenu v podstatě na úrovni konkurence. Doby “zabijáka vlajkových lodí” jsou totiž nenávratně pryč.

A na oficiálních fórech OnePlus přichystali tvůrci fanouškům ještě v předstihu jedno další nepříjemné překvapení. Podle oficiálního vyjádření sice telefon má zcela identické parametry s čínskou verzí, ale ne na všech trzích. Tedy s malou hvězdičkou a poznámkou pod čarou. Rychlé 80W SuperVOOC nabíjení totiž nebude v některých regionech pracovat na plný výkon a zvládne tak “jen” 65W. To samozřejmě není žádný extra dramatický propad, ale i tak jde o snížení možností telefonu.

OnePlus 10 Pro

Pomalejší, než se obecně čekalo

Pokud jste si snad mysleli, že Evropa v seznamu nebude, tak bohužel nemáte pravdu. Evropský trh je spolu s tím indickým a americkým na indexu. Takže OnePlus 10 Pro bude opravdu umět jen 65W. Za vším údajně stojí neschopnost SuperVOOC se poprat se 110V a 120V napětím zásuvek. Většina Evropy sice funguje na 220V, ale to tiskové prohlášení OnePlus nezajímá. Takže se s tím prostě musíme smířit jako s faktem.

Výkonné 80W SuperVOOC nabíjení umí dobít baterie z 1 na 100 % jen za 32 minut, ale ani 65W nebude moc pozadu. Můžeme čekat něco zhruba kolem 40 minutové doby kompletního nabíjení. Pozitivním faktem zůstává, že alespoň nepřijdeme o 50W bezdrátové nabíjení. Snad tak už OnePlus nehodlají pokračovat s dalšími “jobovkami” ještě před samotným představením. My pesimisté si hezky počkáme až na oficiální oznámení ceny telefonu. Nebo snad stihnou ještě něco jiného ? Naděje umírá poslední.